Karta dźwiękowa Realtek nie działa po instalacji systemu

Witam, postawiłem w swoin starym kompie xp na nowo, i pojawił się jeden, ale istotny problem, otóż nie widzi mi karty dźwiękowej Realtek ac97, instalowałem odpowiednie sterowniki, włączyłem ją w biosie, ale w menadżerze urządzeń przy karcie pokazuje się wykrzyknik i piszę że nie działa… Co zrobić z tym fantem ?

Cześć

  • [*:fw2o5xw5]Masz zainstalowany Service Pack 3 i pozostałe aktualizacje do systemu?

Ad 1. Tak, to xp z SP3, aktualizacja zrobiła się jedna w tym czasie:)

Ad2,3 W tej chwili uświadomiłeś mi że pamiętałem o wszystkim tylko nie o sterownikach do chipsetu :|( to chyba z przyzwyczajenia po instalacji systemu na lapku). Muszę poszukać jego nazwy :stuck_out_tongue_winking_eye: zawsze muszę robić wszystko od dupy strony … :smiley:

Zobaczymy jakie będą efekty.

Pozdro!

Cześć

Zazwyczaj jeżeli nie zainstaluje się sterowników do chipsetu to cała reszta też nie działa :wink:

Nie zawsze. Na przykład ja nigdy nie instalowałem chipsetu a wszystko działało. Nie jest to reguła.\

Jaką masz płytę główną?

Tylko się nie przerażcie, płyta to ASRock K7S8Xv3 :smiley:

Zrobiłem jak kolega wyżej radził, wbiłem na stonę producenta i pobrałem sterowniki audio. Pojawiła się cała konsola głośności. I wszystko śmiga, także dzięki, pozdrawiam:)