Karta dzwiękowa sama sie odinstalowywuje

Mam problem odnośnie płyty głównej ASUS K8V-VM gdyż ogólnie płyta jest bardzo stabilna, to posiada jeden bardzo niesympatyczny i uciążliwy mankament, otóż. W momencie gdy np. wyciągnę jedną z kości RAM, podepnę nowy HDD, chociażby odłączę dodatkowy wentylator to po włączeniu komputera muszę na nowo instalować kartę dźwiękową, a czasami nawet kartę radiową i wszystkie inne urządzenia typu właśnie k.radiowa, k.muzyczna.

Dodatkowe info: Kartę muzyczną posiadam zintegrowaną (Raltek HD), update BIOS-a nie pomógł. To dzieje się tylko pod Windows Vista pod XP działa jak należy, nowe sterowniki też nie pomogły.

jak dzieje się tak tylko pod Vista, to spróbuj znaleźć sterowniki dedykowane temu właśnie systemowi a nie XP.

Nowe sterowniki nie pomogły, a były oczywiście napisane pod Viste.

zainstalowałeś nowe (czy w ogóle) sterowniki do płyty/ chipsetu płyty głównej?

Były to nowe supportowane sterowniki pod Windows Vista. Dla tego nie wiem co może sie z tym dziać bo wszystko jest niby OK.

A jak karta zachowywała się pod XP, jeśli dobrze to problemem są prawdopodobnie sterowniki do Vistę.

A komp nie kręcony?

Wymień taśmę sygnałową od dysku na nową.

Sprawdź dysk.

O problemach z kartami dźwiękowymi w Windows Vista jest mowa od dawna. Cechą charakterystyczną jest to, ze po dokonaniu drobnej zminy sprzętowej w komputerze np. dodaniu nowego napędu, pamięci system Vista gubił kartę dźwiękowa lub inny podzespół. Widziałem to w telewizji w magazynie komputerowym.

Rozwiązaniem przejściowym jest zakup karty na PCI zgodniej z owym systeme, nie zmieninie konfiguracji lub czekanie na zestaw poprawek, które są obecnie w fazie testowania.

Nie wiem, co dobrego ludzie widzą w Viście. Żre pamięc niemiłosiernie. :!:

gracz-online dzięki, właśnie się zastanawiałem nad kupnem k.muzycznej na PCI pod Vistę ale chyba sobie na XP przeskoczę.

szczerze niema tu nic ciekawego, ale jest opcja którą bardzo ale to bardzo sobie cenię, jest to wyszukiwarka, mam duży HDD i pomaga mi szybko znaleźć to czego szukam, pod XP trwało to wieki, a Vista zabiera mi 480MB do 500MB RAM przy włączonych podstawowych programach, tzn. AQQ, Firefox, Winamp, WMP, no i oczywiście system z Aero i wszystkimi można powiedzieć zbędnymi wodotryskami. Jeszcze raz dzięki. :smiley:

Już nie musisz używać Visty. Dobre narzędzie do wyszukiwania plików dostępne jest teraz dla Windows XP. Oto adres http://www.pctips.pl/news/131073.html