Karta dźwiekowa sterowniki

(Meteo17) #1

Witam kolega ma karte dźwiekowa sam blaster i windowsa 98 nie ma sterowników włozył w slot karte i nic njak ma ją zainstalować jakie potrzebne sterowniki co pomocy

(Pzontek) #2

fajnie to jakaś nowa seria ??

może tak dokłądny model byś podał ?

(Meteo17) #3

hmm kurcze no nie wiem jaki dokłądny kurcze i trzeba steroniki na 98

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67885380

tu jest taka sama

Karta muzyczna Sound Blaster Live 5.1model SB 0100 potrzebuje sterowniki na 98

czy te bedą dobre http://komputery.wp.pl/cid,18717,info_i ... info.html#

(Canaletto) #4

Zobacz :slight_smile:

(Meteo17) #5

KARTY DŹWIĘKOWE SOUND BLASTER

SB 16 VIBRA ISA

teraz szukam do tej karty sterowników tez na98 tamta włozyłem do slotu podłonczyłem głośnik i chiałem instalować sterowniki i coś nie chce się nie wiem.

(Canaletto) #6

Czy to będzie to ?? :-s

(Meteo17) #7

może to i chyba to0 ale nie moge sie coś zarejestrowac i scignąc tego pliku coś kurcze no :frowning:

(Bartlomiej Kwiatkowski) #8

mateo, możesz wejść na stronkę Creative'a i poszukać sterownika, wpisując numer modelu karty w polu:

If you know the file name or the product model number, enter it here

Jeśli nie wiesz, gdzie jest ten numer, to tu masz podane -> klik (wybierasz: "Audio, Graphics Products and Internal Modems" zobaczysz zdjęcie).

a tu to samo odnośnie numeru seryjnego ( Serial No. )-> klik (wybierasz: "Internal Audio -> "Creative Soundcards")

(Meteo17) #9

Dzieki dzieki ale zobacze jeszcze raz sie zarejestrowac bo tam sa te dobre sterowniki a powieccie co to znaczy PCI a ISA to koleś ma starego kompa i czy to będzie pasowało do jego płyty głównej hmm.

(Canaletto) #10

(Meteo17) #11

Dzieki bardzo wiem wiem szukać trzeba samemu super ze są też obrazki np moja karta ma wejście PCI a tą co kupuje do kolesia wejście ISA to znaczy że obie bądą dziłąć czy co. A ty jesteś zarejestrowany tam bo nie moge ściągnąć tych sterowników.

(Canaletto) #12

Tutaj jeszcze są jakieś sterowniki :slight_smile:

(Meteo17) #13

Dziś próbowałem instalowac tą karte dźwiekową SOUND BLASTER

SB 16 VIBRA ISA włozyłem do slotu ISA potem włanczam komputer włożyłem windowsa 98 wszystko super system wykrył mi sprzęt instaluje go i potem wyskakuje włóż windowsa 98 druga edycje coś takiego czy np dyskietke startową a wiec chiałem zrobić dysklietke startową to toż komu nikat włóż drugą edycje windowsa, co robić.

• potrzebuje dyskietke startową na windowsa 98

• sterowniki do tej karty bo coś te nie dziłają.

(JNJN) #14

Przy instalacji sterów do karty potrzebne są sterowniki z płyty instalacyjnej CD z WIN98SE(włóż ją do napędu CD).

System zainstaluje z płyty potrzebne stery.

(Meteo17) #15

No zgadza się dokłądnie tak robie wkładam komputer się uruchamia pokazuje że wykryto nowe urządzenie instaluje je i tak dochopdzi do połowy i wyskkuje włóż windows 98 wydanie drugie, albo dyskietke startową z windowsa 98, nie chce się zainstalowac a jak chcem zrobić dyskietke pokazuje sie też włóż windowsa wydanie 2 co jest grane.

(JNJN) #16

A płyta z WIN98SE to dobra i z tym systemem.

A napęd CD sprawny i czyta tą płytę z WIN98SE.

Wskaż instalatorowi ścieżkę dostępu dokładnie do systemu WIN98SE na płycie CD i postępuj zgodnie z komunikatami.

(Meteo17) #17

Tak napęd dobry system też hmm no nie wiem co jest grane a z ka moge ściągnac dyskietke startową na windowsa 98se co.

(JNJN) #18

A po co Ci dyskietka startowa WIN98SE przy instalacji sterów karty.

Utwórz sobie sam w systemie WIN98SE.

Lub masz tu.

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

(Authilius) #19

Witam. Mam podobny problem. Potrzebuje sterów pod XP dla Crative Vibra 16s. Instalowałem chyba z 10 paczek już i dalej nie mam dźwięku.