Karta Dźwiękowa Usb lub PCI

(Szam1) #1

Witam,

Po długie przerwie od pisania wątków, opanowania do perfekcji szukanie w wyszukiwarkach.

Nastało zapytanie, bez odpowiedzi:

Czym się różni podłączenie owej Karty dźwiękowej pod PCI, a USB.

Skłaniał bym się pod USB ale wolałbym wiedzieć co tracę ewentualnie zyskuje.

Wpadła mi w oko http://www.allegro.pl/item862090773_karta_dzwiekowa_usb_creative_x_fi_surround_5_1.html ponieważ jest ich wiele na allegro i zbyt jest największy.

Nie wiem czym mam się kierować podczas zakupów.

Mam dość dobry zestaw głośników 5.1 i w przęciągu miesiąca zakupuje słuchawki 'Słuchawki Sennheiser HD 555'.

Czuje, że tracę dużo na jakości korzystając z zintegrowanej karty.

Przy zakupie karty kieruje się jakością podczas odsłuchu mp3, nie przy grach itp.

Dysponuje około 300złoty +-...

(Michal Kolatek) #2

Asus Xonar D1 (slot PCI, jak masz PCI-E na płycie to DX kupuj) lepiej się sprawdzi w słuchaniu muzyki od X-Fi.

Kartę pod PCI podpinasz w PCI na płycie, a USB w porcie USB, lepiej kupić pod PCI/PCI-E , karta nie zajmuje portu USB (a wolne USB pewnie bardziej się przyda niż PCI), ani miejsca na stole, masz więcej wyjść/wejść. Zysk karty na USB może być jak masz laptopa to podłączysz zew kartę, przy używaniu gł przy PC nie widzę żadnych korzyści.

(Szam1) #3

Witam,

Zajrzałem do wnętrza komputera i po dłuższej obserwacji doszedłem do wniosku, że nie mam na tyle miejsca aby dołączyć wewnętrzną kartę muzyczną(przepływ powietrza oraz karta dźwiękowa była by tylko minimalnie wyżej, a przy tym cooler nie miał by miejsca na dostateczną cyrkulacje powietrza na grafikę).

Zdecydowałem, że udam się do sklepu i kupie od ręki muzyczną i słuchawki.

Zakup wyszedł na

usb -creative x-fi surround 5.1 (komputronik 239PLN)

oraz

Słuchawki Sennheiser HD 555 (rtv euro agd, 299 PLN)

Po testach wyszło idealnie jak na moje wymagania...

Można zamknąć, dzieki za opowiedzieć Tobi.

(FXJ) #4

Wiesz gdybyś dał fotkę to może by lepsza była na PCI-E x1 ale nawet specyfikacji nie podałeś.

Wielki test słuchawek: http://pclab.pl/art39650.html