Karta Dźwiękowa Usb lub PCI

Witam,

Po długie przerwie od pisania wątków, opanowania do perfekcji szukanie w wyszukiwarkach.

Nastało zapytanie, bez odpowiedzi:

Czym się różni podłączenie owej Karty dźwiękowej pod PCI, a USB.

Skłaniał bym się pod USB ale wolałbym wiedzieć co tracę ewentualnie zyskuje.

Wpadła mi w oko http://www.allegro.pl/item862090773_karta_dzwiekowa_usb_creative_x_fi_surround_5_1.html ponieważ jest ich wiele na allegro i zbyt jest największy.

Nie wiem czym mam się kierować podczas zakupów.

Mam dość dobry zestaw głośników 5.1 i w przęciągu miesiąca zakupuje słuchawki ‘Słuchawki Sennheiser HD 555’.

Czuje, że tracę dużo na jakości korzystając z zintegrowanej karty.

Przy zakupie karty kieruje się jakością podczas odsłuchu mp3, nie przy grach itp.

Dysponuje około 300złoty ±…

Asus Xonar D1 (slot PCI, jak masz PCI-E na płycie to DX kupuj) lepiej się sprawdzi w słuchaniu muzyki od X-Fi.

Kartę pod PCI podpinasz w PCI na płycie, a USB w porcie USB, lepiej kupić pod PCI/PCI-E , karta nie zajmuje portu USB (a wolne USB pewnie bardziej się przyda niż PCI), ani miejsca na stole, masz więcej wyjść/wejść. Zysk karty na USB może być jak masz laptopa to podłączysz zew kartę, przy używaniu gł przy PC nie widzę żadnych korzyści.

Witam,

Zajrzałem do wnętrza komputera i po dłuższej obserwacji doszedłem do wniosku, że nie mam na tyle miejsca aby dołączyć wewnętrzną kartę muzyczną(przepływ powietrza oraz karta dźwiękowa była by tylko minimalnie wyżej, a przy tym cooler nie miał by miejsca na dostateczną cyrkulacje powietrza na grafikę).

Zdecydowałem, że udam się do sklepu i kupie od ręki muzyczną i słuchawki.

Zakup wyszedł na

usb -creative x-fi surround 5.1 (komputronik 239PLN)

oraz

Słuchawki Sennheiser HD 555 (rtv euro agd, 299 PLN)

Po testach wyszło idealnie jak na moje wymagania…

Można zamknąć, dzieki za opowiedzieć Tobi.

Wiesz gdybyś dał fotkę to może by lepsza była na PCI-E x1 ale nawet specyfikacji nie podałeś.

Wielki test słuchawek: http://pclab.pl/art39650.html