Karta dźwiękowa: VIA czy Realtek?

Witam,

Właśnie wybieram sobie płytę główną pod przyszły komputer i mam pewne wątpliwości.

Mianowicie zastanawiam się która zintegrowana karta dźwiękowa jest lepsza (tzn. z którą jest mniej kłopotów, dział itp.(pomijam fakt że zintegrowana zawsze jest gorsza od zwykłej na śledziu)).

Szukałem w internecie jakiś sensownych informacji ale nic nie znalazłem.

Do tej pory miałem Realteka i działał zawsze… ale w nowej płytce (w tej co mam na oku tj. Asus jest karta VIA o której nic nie wiem)

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

Bardziej popularną jest ( karty zintegrowane ) Realtek ale VIA nie odbiega parametrami od swojego konkurenta. Jeżeli chodzi o dźwięk w systemie 5.1 to obydwie karty prezentują się podobnie.Plusem dla Realteka jest łatwość dostępu i aktualizacja sterowników… VIA stworzyła Vinyl Stylus Audio Driver , aby umożliwić pełniejsze doświadczenie 8-kanałowego dźwięku przestrzennego, zwłaszcza w przypadku rozwiązań audio AC’97 , które zwykle obsługują tylko 2-kanałowy dźwięk stereo. VIA Vinyl Audio Driver Stylus posiada wsparcie dla najnowszych gier 3D ( EAX 1.0, 2.0, A3D, I3DL2 i DirectSound 3D) , pozwalając grającemu przebywać w realistycznym środowisku dźwięku, którego oddaje z najwyższą dokładnością.

Czyli mają to samo. Ale czy VIA jest tak samo bezproblemowe* jak Realtek?

*bezproblemowe tzn. mam na myśli czy współpracują we wszystkim jak Realtek itp.