Karta dźwiękowa(zintegrowana),ustawienia w BIOS

(Lammermoor) #1

Mam pytanie(kolegi)-w zimie, po wniesieniu kompa z dworu do mieszkania podczas wkładania wtyczki do listwy(nie włączając zasilania,ale sadzę,że listwa była pod napięciem) spalił jednostę,tj padł dysk+karta dźwiękowa itp.W każdym razie komp nie nadawał się do niczego.Później ktoś pomógł mu,wymieniając uszkodzone elementy ale pozostał problem karty dźwiekowej.Kolega wyjechał z kraju a komputer pożyczył koledze,który aktualnie z niego korzysta.Nie ma jednak dźwięku i tu sugestia żebym poszła do tego kumpla(nie zna się w ogóle na kompie) i włączyła mu w BIOSie działanie tej karty,która też podobno sie spaliła.Ja nie mam pojęcia jak to zrobić i czy w ogóle tak się da?-a jeśli to gdzie jej szukać?Nic z tego w ogóle nie rozumiem a kolega zamęcza mnie ciagłymi telefonami z zagranicy z prośbami o pomoc.Proszę o info czy da się coś w tej sprawie zrobić.

(Tomek Zamlynny) #2

Features Setup , Integrated Peripherals

OnBoard AC'97Sound-> Enabled

OnBoard AC'97Modem-> Enabled

(Lammermoor) #3

Dziękuję za odpowiedź- tylko dalej nie rozumiem-jeśli rzekomo karta spalona to jak ma działać,na jakiej zasadzie?Da coś włączenie tej opcji w BIOS?

(Tomek Zamlynny) #4

jak spalona to nic nie zrobisz, możesz sprawdzić a jak bedzie spalona to wyłączyć i kupic karte dzwikową która montuje sie w slocie PCI

(Dod) #5

OnBoard AC'97Modem-> Enabled

Lol ? coś mi się zdaje że AC97 z modemem nie ma dużo wspólnego :stuck_out_tongue:

Jeżeli karta jest spalona co jest mało prawdopodobne bo musiała by być też spalona płyta główna (choć to tylko moje przemyślenia) to nic nie zrobisz

(Lammermoor) #6

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Z tego co wiem to płyta też była spalona i jest wymieniona,chyba na jakaś używaną.Komputer nie ma aktualnie dostępu do sieci więc co z ta opcją? OnBoard AC'97Modem-> Enabled chyba nie trzeba jej włączac?Głównie chodzi teraz tylko o to żeby był dźwięk.