Karta dźwiękowa(zintegrowana),ustawienia w BIOS

Mam pytanie(kolegi)-w zimie, po wniesieniu kompa z dworu do mieszkania podczas wkładania wtyczki do listwy(nie włączając zasilania,ale sadzę,że listwa była pod napięciem) spalił jednostę,tj padł dysk+karta dźwiękowa itp.W każdym razie komp nie nadawał się do niczego.Później ktoś pomógł mu,wymieniając uszkodzone elementy ale pozostał problem karty dźwiekowej.Kolega wyjechał z kraju a komputer pożyczył koledze,który aktualnie z niego korzysta.Nie ma jednak dźwięku i tu sugestia żebym poszła do tego kumpla(nie zna się w ogóle na kompie) i włączyła mu w BIOSie działanie tej karty,która też podobno sie spaliła.Ja nie mam pojęcia jak to zrobić i czy w ogóle tak się da?-a jeśli to gdzie jej szukać?Nic z tego w ogóle nie rozumiem a kolega zamęcza mnie ciagłymi telefonami z zagranicy z prośbami o pomoc.Proszę o info czy da się coś w tej sprawie zrobić.

Features Setup , Integrated Peripherals

OnBoard AC’97Sound-> Enabled

OnBoard AC’97Modem-> Enabled

Dziękuję za odpowiedź- tylko dalej nie rozumiem-jeśli rzekomo karta spalona to jak ma działać,na jakiej zasadzie?Da coś włączenie tej opcji w BIOS?

jak spalona to nic nie zrobisz, możesz sprawdzić a jak bedzie spalona to wyłączyć i kupic karte dzwikową która montuje sie w slocie PCI

OnBoard AC’97Modem-> Enabled

Lol ? coś mi się zdaje że AC97 z modemem nie ma dużo wspólnego :stuck_out_tongue:

Jeżeli karta jest spalona co jest mało prawdopodobne bo musiała by być też spalona płyta główna (choć to tylko moje przemyślenia) to nic nie zrobisz

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Z tego co wiem to płyta też była spalona i jest wymieniona,chyba na jakaś używaną.Komputer nie ma aktualnie dostępu do sieci więc co z ta opcją? OnBoard AC’97Modem-> Enabled chyba nie trzeba jej włączac?Głównie chodzi teraz tylko o to żeby był dźwięk.