Karta Dźwiękowa

(Sebcio12345) #1

Witam poruszałem już ten problem związany z cichnącym dźwiękiem w moim kompie. Lazikar zaproponował przeinstalowanie sterów niestety nic nie pomogło. Przypomne problem: mianowicie kłopot polega na tym że ścisza mi się dźwięk w kompie słychac go jak zza grobu. Pomaga tylko restart. Dzieje się tak coraz cześciej. Przeinsatlowanie sterów nie pomogło. W opcjach dźwięku wszystko powłączane i działa. Nie wiem co robić czyzby to była awaria płyty głównej??> Mam Płyte Asus karta dźwiękowa zintegrowana SoundMAX> Za pomoc diękuję chociaż nadziej trace powoli.

sebcioseb

(Xiao19) #2

sprawdzales na innych glosnikach

niemasz konfliktow sprzetowych

>>pewnie uklad dzwiekowy siada

sa 2 opcje, plyta do serwisu lub wylacz ja w BIOS i kup

na zlaczu PCI 16 bitowa 6 kanalowa ok 50 zl

(Partia) #3

Cześć,

Mógłbyś dokładnie podać model model płyty, bo Asus na swoich płytach montuje różne układy Adi1985, ALC650,ALC850 z tym ostatnim "trochę" walczyłem.

Z tego co wyczytałem na jakimś zagranicznym forum często problemem jest przegrzewanie układu ( jest on umiejscowiony blisko karty graficznej). Mój problem polegał na ustawieniach bios'u, zresztą dopóki nie napiszesz jaką masz płytę to takie gdybanie.

Zresztą popieram Kmacię_18 -> polecam kupić jakąś oddzielną kartę ze zintegrowaną są zawsze jakieś kłopoty.

pozdrawiam

(Sebcio12345) #4

Dokładnie nie pamiętam ponieważ teraz jeste w pracy ale chyba moja płyta to ASUS A7V8/X

(Partia) #5

W takim razie masz Realtek'a ALC 650.

Tak jak napisałem wcześniej ze zintegrowanymi kartami często niestety są problemy :frowning:

Na początek proponuję zainstalowanie najnowszych sterowników, bo te które umieszcza Asus na swoim serwerze są conajmniej stare :).

Jak nie pomoże,proponuję pogrzebanie w Biosie. Nie wiem czy podkręcałeś procesor-> jeśli tak to proponuję ustawić blokadę AGP/PCI albo ręcznie 66.66/33.33.

Tych opcji w biosie jest mnóstwo, możesz powyłączać urządzenia, których nie używasz(zwolnią się przerywania) Można też kombinować z PCI latency timer.

pozdrawiam