Karta dźwiękowa

Witam, mam pewien problem. Otóż drąży się on już od kilku dni.

Wczoraj gdy podłączyłem do karty dźwiękowej kabel od głośników (zielone wejście) wszystko działało, lecz zaraz po tym jak podłączyłem mikrofon (różowe wejście), głośniki przestały działać. Więc wyciągnąłem ową wtyczkę - dźwięk nie wrócił. Wyłączyłem komputer, wyciągnąłem i włożyłem kartę, i wszystko wróciło do normy.

Postanowiłem po próbować coś na własną ręke. Na końcu w nerwach sformatowałem komputer… Wydawało się, że wszystko ma być dobrze, lecz zaraz po zainstalowaniu sterowników problem wrócił…

Otóż, zastanawiałem się nad tym, czy może z moimi sterownikami jest coś nie tak? Ściągałem je dawno temu, możliwe że ściągnąłem złe. Postanowiłem ściągnąć je jeszcze raz, dla pewności. Niestety nigdzie w internecie owych nie znalazłem. Zwracam się do was z prośbą, pomocy w problemie wyżej opisanym, i ewentualnie o podanie linku do downloadu sterowników dźwiękowych (karta: C-Media CMI8738/C3DX, płyta główna, bodajże: A7260NMS V1.9 090607)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Czyli karta dźwiękowa nie jest zintegrowana z płytą główną ?

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

Mam ten program ;).

Nazwa płyty głównej: Nieznane

Mikroukład płyty głównej: Nieznane

Multimedia (karta dźwiękowa): ta, którą podałem w temacie, czyli: C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

Nie, karta nie jest zintegrowana.

Co prawda, ogólnie mam w komputerze zintegrowaną kartę (nie czyta jej komputer), ale ta jest dokupiona (podczepiona do PCI).

Masz ten program, ale w wersji Home Edition, dlatego nie rozpoznaje sprzętu.

Ja napisałem, żebyś sprawdził wersją Ultimate Edition.

Sterownik do karty dźwiękowej -> KLIK.