Karta dźwiękowa

Witam, przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale stosowałem sie do porad dostępnych w necie i nic.

przy włączaniu plików muzycznych pojawia sie komunikat “Nieprawidłowy sterownik DirectSound - kod błędu 88780078.” a przy włączaniu kompa odnajduje nowy sprzet PCI Device

z everesta

Nazwa płyty głównej Asus M2N68-AM (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 7xxx-6xx, AMD Hammer

Karta dźwiękowa Realtek ALC662 @ nVIDIA MCP67/68 - High Definition Audio Controller

nie odnalazłem płyty ze sterownikami, wyglada na to, ze trzeba by zainstalowac ponownie karte dzwiękową

Pozdrawiam

http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/misc/a … 015730.zip

Jeżeli nadal dźwięk nie działa po przeinstalowaniu/ zainstalowaniu sterownika od dźwięku, wykonaj to co napisałem poniżej:

W programie w którym odwarzasz muzykę wejdź w podobną opcję jak tu (dla winampa):

Winamp > preferences > output > zmień z “Wave_out” na “directsound_out”

zaznacz wyjście direct sound i daj konfiguruj. Wybierz swoją kartę dźwiękową, zaznacz “zezwalaj na akselerację sprzętową” zastosuj i zrestartuj winamp.

Dla foobara:

Ctrl +P > playback > output > output device (wybierz swoją kartę dźwiękową)

zobacz czy w dźwiękach (panel sterowania > dźwięki i urządzenia audio) czy masz w zakładkach które tam są ustawione urządzenia wyjściowe domyślne na te z karty dźwiękowej.

przeinstaluj sterowniki DirectX (przed ponowną instalacją przeczyść rejestr programem CCleaner oraz jv16 powertools) DirectX 9 (win XP) DirectX 10 (win vista, 7)

takisobie , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif