Karta dźwiękowa?

no wiec tak, właśnie zrobiłem u koleżanki formata i wszystko gra … lecz w ogole nie ma dźwięku ;/ … nie można słuchać muzyki, ani nic ;/ … jak uruchamiam piosenke przez Windows media player, to wyskakuje mi cos takiego " Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo. " … ;/ … chyba nie ma zainstalowanej karty dźwiękowej, ale ona nie ma żadnej płyty do dźwięku ;/ … co można zrobić ?

stery od dźwiękówki zainstaluj (jeśli jest zintegrowana stery są na płycie od płyty głównej i będzie to coś w rodzaju AC’97 )

a zainstalowałeś sterowniki do karty dżwiękowej :slight_smile: zobacz w menadzerze urządzeń

Złączono Posta : 23.08.2005 (Wto) 18:47

jeśli karta jest zintegrowana to stery są na płycie od płyty głównej

hm, no, ale ja nie mam płyty ze sterami dźwiękowej ? a mozena gdzies pobrac te stery do dźwięków ?

a jak mam sprawdzić to w tym menadzerze urządzeń ? czy tam jest to czy nie ?

a płty mam tylko jedną od karty graficznej … i ją zainstalowałem, ale głodu i tak nie ma ;/ …

a jakia to karta dzwiękowa zintegrowana czy jaka

Złączono Posta : 23.08.2005 (Wto) 19:00

aa do menarzera urządzeń to wjdz tak pawoklik na mój komputer właściwości sprzęt menarzer urządzeń i zrób scene

hm, ona nie wie czy zintegrowana czy nie ;/ … a da się to jakos sprawdzić ? i jak mozna sprawdzic jaka to karta w ogole ?

wejdz w menarzera urządzeń i sprawdz jak zobaczysz jkiś wykrzyknik to kliknij na niego prawym aktualizuj sterownik i potem wybierz zeby pobrało sterownik z internetu i po kłopocie :slight_smile:

a gdzie się znajduje menadżer urządzeń ??

Hmm… Zrób tak: Jeżeli jest to karta dzwiękowa zintegrowana z płytą główną kompa, to sprawdź w biosie (podczas włączenia kompa delete lub F2)

Bios Feathures (czy jakoś tak) - On Board AC 97 ma być Enabled.

Jeżeli dalej nie ma głosu to ściągnij program Everest Home Edition

:!: Tutaj możesz go pobrać.

Sprawdź nazwę płyty głównej (program jest po polsku więc problemu nie będzie) i wejdź w http://www.google.pl i wklej nazwe płyty gł.

Znajdź najlepiej na stronie producenta sterowniki do płyty głównej.

(Nazywają sie Motherboard). Ściągnij je i zainstaluj, zrestartuj kompa i powinien być głos. !!

Pozdro

napisałem ci wyrzej nie widzisz to ci powiem a do menarzera urządzeń to

wjdz tak pawoklik na mój komputer właściwości sprzęt menarzer urządzeń

PPM na mój komputer>właściwości > sprzęt>menadżer urządzeń

sterowniki są na cd od płyty glównej

ściągnij te stery Realtek ALC AC97 Audio Driver ze strony http://www.amnezja.org/modules.php?name … eA&show=20 i zainstaluj zrestartuj kompa i powinien być głos :stuck_out_tongue:

najłatwiej sie sprawdza z tyłu obudowy czy zintegrowana czy nie - jeśli wtyki wychodzą z pci to nie zintegrowana a jeśli jest obok portu szeregowego (ponad kartą graficzną) to jest zintegrowana

najlepiej to zrób scene menadzera urządzeń :slight_smile: jak wiesz jak :?

Złączono Posta : 23.08.2005 (Wto) 19:25

no i co działa??? jest głos???

a co zrobisz jak będzie napisane że byle co (czasem się zdarza że windows nie pisze nic konkretnego tylko jakieś bzdety co nie pozwalają na jakąkolwiek identyfikacje sprzętu) weź zajrzyj do środka obudowy jeśli będzie w slocie PCI (tych gniazd jest przynajmniej 3 i są mniejsze od AGP w którym siedzi grafa) to będzie dźwiękowa a jak nie będzie jej tam to znaczy że zintegrowana i szukaj cd ze sterami od płyty głównej

nie trzeba płyty ze steram morzna przez menadzera urządzeń pobrać stery z neta :smiley:

oto screen: http://img360.imageshack.us/my.php?image=aaa2mk.jpg … i jak tam biore ’ aktualizuj sterownik ’ to wyskakuje mi ten niby błąd ;/ …

m89, ale ja sie nie znam na komputerach i nie wiem co i jak ? ;/ …

dzwięk jest zintegrowany z płytą główną zainstaluj te stery z tej strony http://www.amnezja.org/modules.php?name … eA&show=20 te Realtek ALC AC97 Audio Driver i po kłopocie

skoro zintegrowana to instaluj co każą albo weź przez everesta (dobra rzecz :smiley: ) a jak nie to znajdź płytę ze sterami od głównej i będzie po kłopocie

po co się bawić ściąga te co mu kazałem instaluje restartuje kompa i ma już dzwięk i po kłopocie :wink: