Karta dzwiekowa

Czesc.

Moja goraczka przedstawia sie tak :

Mam mozliwosc kupienia karty dzwiekowej po okazyjnej cenie ( dziala 100 %) ktora jest SOUND BLASTER 5+1 lecz nie wiem czy moja karta dzwiekowa wbudowana na plycie nie jest lepsza od tej ktora zamierzam kupic.

Prosze o ocenienie mojej karty dziewkowej wbudowanej na plycie i tego SOUND BLASTERA.

Z gory dziekuje.

LINK DO PLYTY GLOWNEJ : ASUS_A7N8X-X

Czy to jest SoundBlaster Live ?,jeśli tak to jest lepszy

Karty dżwiękowe montowane na płycie głównej są dla ludzi niewymagających wysokiej jakości dzwięku,aby im grało,o drugiej połowie sukcesu dycyduje jakość głośników,przy dobrej karcie dżwiękowej na nic nie zdadzą się głośniki za 30,40 zł,do takiej karty trzeba kupić zestaw głośników 5.1,aby wykorzystać jej możliwości

Tak to jest sound blaster live !

Pytanie o driery z kad mam sciagnac i jakie do tej karty bo jest ich tyle ze nie wiem ktore :expressionless:

asdf123 najlepsze są KX`y :slight_smile:

ale wymagają konfiguracji, która łatwa nie jest…

poszukaj sobie ze dwa dni temu było o tym dużo na forum :wink:

Do karty powinna być płyta CD z oprogramowaniem i sterami.

I tutaj - pomoc - pliki do pobrania

http://pl.europe.creative.com/

Musisz dokładnie wiedzieć jaki to model sound blaster live,aby pobrać odpowiednie stery.

Szukam i szukam i nie moge znalesc , ale w goglach znalazlem takie stery czy one sie nadaja ? "

Creative Sound Blaster Live! Series Soundcard kX Driver Full 5.10.0.3536 For Win98SE/ME/2000/XP"

wg mnie to będzie przysłowiowa zamiana siekierki na kijek :stuck_out_tongue:

Jakość dźwięku praktycznie bez różnicy. Poza tym ja miałem tego sound blastera i był problem z niektórymi grami (karta spowalniała cały komputer, dźwięk się zacinał).

Od długiego czasu używam dźwiękówki zintegrowanej i jest ok (mam płytę asus A7V8X-X).

Przed zakupem radzę Ci poszukać w google problemów związanych z tą kartą i wtedy podejąć decyzję.

SB Live i problemy :o

no może trzeba umieć korzystać ze sprzętu… no a jeśli według Ciebie dźwięk z zintegrowanego czegoś jest lepszy niż karty Creative`a no to :arrow: :lol:

asdf123 link do KX znajdziesz na stronce, którą podałem :wink:

przy okazji trzeba sie zastanowic do czego bedzie uzywana karta… nie wiem jak na tej plycie glownej, ale czesto zintegrowane karty dzwiekowe nie obsuguja sprzetowo efektow 3D (np. wykorzystywanych w grach), co powduje wieksze obciazenie procesora glownego, no i tylko programowa obsluga nie jest tak dobra. to tak pomijajac sama jakosc obu kart.

dodam tez, ze sterowniki KX tez nie bardzo nadaja sie do uzywawnia w grach obslugujacych dzwiek przestrzenny (chyba, ze cos sie zmienilo od czasu jak sie tym interesowalem).

heh Duch pokaż mi, gdzie ja napisałem, że

:stuck_out_tongue: