Karta Ethernetowa nie moze pobrac dhcp

Witam,

mam następujący przypadek z którym nie wiem o co chodzi.

Do stanowiska A podłączam laptopa A karta realtek system windows, no i nie pobiera adresu DHCP, po czym do tego samego stanowiska A podłączam inny Laptop B, tez system windows, Laptop B pobiera adres z DHCP. Ide bezpośrednio z Laptopem A(tam gdzie nie działało) do serwerowni wpinam go do switcha no i oczywiscie ku mojemu zaskoczeniu adres dhcp zostaje przypisany i dziala. Sprawdzam kable, w stanowisku A brak polaczenia na pinach 7,8 (biało brązowy, brązowy). W serwerowni oczywiście podłączenie bezpośrednie na dobrym kablu.

Właśnie w czym problem, potrafi ktoś to wytłumaczyć?

Moje wytłumaczenie to takie, że mimo, że ta brazowa para w Lanie nie jest potrzebna, to wlasnie jedna z tych kart musi miec tak czy siak cały komplet, bo inaczej nie zadziała, może jakoś wykrywa, że jakośnie jest w standardzie czy coś.

Jeszcze takie cos, jak podłączam ten “wadliwy komputer” to jest próba pobierania adresu DHCP i po chwili, że nie dało się przydzielić, nie ma komunikatu, że “kabel nie został podłączony”.

Ktoś wie o co może chodzić?

Może problem tkwi w ustawieniach karty sieciowej. Jaka jest karta sieciowa w drugim kompie.

Z tego całego zamieszania nie wiem jaka jest karta w tym działającym komputerze,

ale jak wytłumaczyc fakt, że na górze, na drugim piętrze, laptop nie pobiera IP, zaniosłem go do serwerowni wpiąłem do tego samego Interfejsu na switchu i pobrał IP. a jak wziałem inny laptop poszedłem na góre wpiąłem do kabla no i normalnie pobrał IP i chodził Internet, tylko, że ten na górze kabel( na drugim piętrze) ma działąjacch 6 pinów, brązowa para jest wadliwa, albo nie rozszyta gdzieś, no nie weim.

Ustaw mu na sztywno ip i zobacz czy będzie chodzić. Może tej drugiej sieciówce do szczęścia potrzebny jest tylko kabel, a ta druga po prostu sygnału nie łapie, tzn chodzi mi o to, że może potrzebuje większej siły sygnału. Jeżeli działa w serwerowni na tym samym kablu, a na dole nie, to gdzieś łapie jakieś zakłócenia. Ten twój kabel jest prosty?

Sprawdź czy ten kabel nie jest uszkodzony, pogięty, osłonka zepsuta.

p.s.

Możesz też spróbować połączyć dwa kompy tym kablem po długości by przesłać plik z jednego kompa na drugi. Użyj jakieś przeplotki czy coś w tym stylu żeby kabel działał jako cross. W tedy zobaczysz czy wina kabla czy problem tkwi w czymś innym.

Ogólnie dziwny przypadek tu działa tam nie, na tym pobiera na tym nie.