Karta geforce 8600 w laptopie hp pavillion przypala się

witam, mam następujący problem. Kupiłem laptopa w USA w poprzednie wakacje (2007) i po ponad roku od daty zakupu siadła mi karta graficzna po prostu w pewnym momencie ekran zwariował, kolory zaczęły szaleć itd, po ponownym włączeniu komputera nie było lepiej, ekran od początku składał się tylko z jakiś linii pionowych i szło białe światło od dołu ekranu ;/ dałem lapa na serwis ponieważ było ok 1-2 miesiące po gwarancji. Serwis naprawił usterkę, na fakturze napisałi ze wymienili czipset na nowy, ALE … po 2 tygodniach TO SAMO ;/ naprawili w ramach gwarancji usługi… mijają 3 tygodnie i ZNOWU to samo ;/ i teraz nie wiem czy jest sens znowu go oddawać, a jeśli naprawią to czy jest jakiś sposób na uniknięcie kolejnej awarii? słyszął ktoś o problemach z tą kartą?

kxson , może przegrzewa Ci się ta karta? Sprawdź temperatury programem Everest Ultimate.

Wygląda na to, że masz wyjątkowego pecha co do swojego lapka. Zresztą w sieci swego czasu było głośno o tym, że geforce’y m z serii 8xxx i 9xxx są wadliwe, poszukaj, znajdziesz o tym info np na pclab.pl. Ja bym na Twoim miejscu zmienił laptopa na jakąś dobrą pumę.

Spectator , ale jak nie ma kasy, to raczej nie zmieni lapka :]

Zgadzam się :slight_smile: I niestety będzie musiał się męczyć z tym “czymś” co regularnie na gwarancję oddaje, współczuję.

kxson , ale jeśli ten problem nadal się zdarza, to chyba wyślij im jeszcze raz tą karte, bo źle ocenili problem lub znowu chipset poszedł się je*** :wink:

A nie jest tak, że po którejś z rzędu awarii i naprawie (nieudanej, bo znowu to samo) mają obowiązek wymienić cały sprzęt?

jeśli to nie HP tylko jakiś serwis to na pewno sprzętu nie wymienią myślę tylko że mogą zwrócić kasę za naprawę która była nieudana ;/ ale co mi po kasie jak będę miał zaje******* lapa który nie działa ;/ masakra… a jeśli już machnę tym programem i wyjdzie, że się przegrzewa to jest jakaś rada ? btw. grałem w gry gdzie się ostro grzała i było ok, a pierwszy raz karta padła podczas kopiowania jakiś tam plików w Winie ;/ skoro seria 8xxx i 9xxx mają oficjalnie błędy to nie ma sposobu na naprawę ? przecież geforce to sztandarowa firma jeśli chodzi o karty graficzne