Karta Graf. Czy pokaże sygnał przegrzania?

(Kruszonxp) #1

Witam mam kate graficzna GeForce 7600 GS radiotor strasznie jest gorący choc nie wiem ile ma C ale jak potrzymam radiator palcami 5 sec to pazy.A procesor karty jest całkiem chłodny moje pytanie czy jak procesor graficzny bedzie sie przegrzewał albo bedzie za wysoka temp to czy pokaze informacje o tym ?

Czy może sa jakies programy ostrzegawcze przed przegzaniem ?

A i jaki by był najlepszy system chłodzenia karty nie bardzo drogi ale wydajny

(Pawel D1983) #2

rozumiem że karta jest chłodzona pasywnie...takie karty potrafią się grzać bardzo mocno (ponad 100 stopni celsjusza) , jeśli karta miała by się przegrzać to w większości modeli poprostu się awaryjnie wyłączy... w sterownikach grafy powinineś mieć info co do jej temperatury i tego przy jakich wartościach powinieneś się martwić. na wszelki wypadek możesz założyć jakieś dodatkowe chłodzenie w kompie.

(Kruszonxp) #3

Mam w panelu sterowania karta zakładke "monitoruj poziomy temparatur" lecz jak na nia daje to mi kaze pobierac program nvida ntone ale z tego co wyczytałem on nie jest kontatybilny z moja karta. Powiem jeszcze ze starsz jak miałem sterowniki to bez problemu mogłem sprawdzic temp karty

A nie ma np jakiegoś programu ktory mi powie ze np karta zlbliza sie do przegrzania ?

(Ptysiek1966) #4

Zmierz temperaturę Everestem, albo jeżeli masz Win XP to znajdź sobie taki darmowy programik "NVTempLogger" i zainstaluj. On będzie pokazywał Ci temperaturę na bieżąco, a możesz też rejestrować temperaturę w stresie (np. podczas jakiejś gry) i wtedy zobaczysz jaką temperaturę maksymalną osiąga karta i wtedy można się zastanowić czy i ewentualnie co z tym zrobić.(programik niestety nie działa z Vistą)

O ile pamiętam programik ten zgłasza alarm po przekroczeniu pewnej temperatury.

(Kruszonxp) #5

62-56 taka mam temperature. Dobra czy za wysoka ?

(Ptysiek1966) #6

W stresie czy jałowo?

(suchmen) #7

jak miałem geforca 4 mx 440 to też mi się grzał i miał tylko radiator.też parzył ale serio używałem go 6 lat i nic się nie stało:)

(Kruszonxp) #8

W stresie mam zazwyczaj 66 a jodłowo 62.

(Ptysiek1966) #9

Moim zdaniem może być. Ewentualnie Możesz spróbować polepszyć wentylację całej obudowy dodając dodatkowy wentylator np z tyłu obudowy. Pozdrawiam

(Darth ReX) #10

Może być? :x To przecież bardzo niska temperatura! !!

(Mandrasik17) #11

te 7600gs to dużo wytrzymują :slight_smile: nawet bardzo dużo :stuck_out_tongue:

(Ptysiek1966) #12

Piszę ostrożnie bo nie wiem jak, czym i w jakich warunkach były dokonywane pomiary. A to co napisałem opieram na własnych doświadczeniach i wiedzy, bo nie słucham niczyich opowieści dziwnej treści.

A zbyt wysoka temperatura na pewno korzystnie nie wpłynie na żywotność karty i jej bezpośredniego otoczenia. A to że ta karta jest wstanie wytrzymać dużo wyższą temperaturę to jest osobna sprawa

(Darth ReX) #13

No tak, tylko, że 90% GF 7600GS z pasywnym chłodzeniem ma tego typu temperaturki.