Karta graf. g-force 6600 + monitor Samsung (rozdzielczość)


(Realmadrid5) #1

Witam!

Podłączyłem kartę graficzną do monitora zwykłym kablem od karty ale monitor nie ma wyjścia cyfrowego, więc wnioskuję, że z tego powodu nie mogę ustawić najwyższej rozdzieczości. Mogę jedynei ustawić 800x600, a ta jak wiadomo nie jest zbyt satysfakcjonująca. MAm przejściówkę i mogę z nią pokombinować, albo może wiecie czy istnieją jakieś sterowniki które pozwolą mi to zrobić.

ps. moja dziewczyna posiada panoramiczny monitor i bardzo słabą kartę graficzną bez żadnych wyjść cyfowych i ma ustawioną wysoką rozdzielczość. Jak to więc jest ? :?


(hevet) #2

To,że monitor nie wejścia cyfrowego nie ma żadnego związku z rozdzielczością.A jakie sterowniki instalowałeś?Jaki masz system?


(xomo_pl) #3

sprawdż czy system wykrył model monitora poprawnie gdyż czasem zadarza się że Windows żle wykryje typ monitora i przez to niemożna ustawić poprawnej rozdzielczości.

Jeśli okaże się że żle wykrył to pobierz sterownik monitora lub zainstaluj ten z płyty dołączonej do monitora

aby sprawdzić czy poprawnie wykrył monitor kliknij ppm na pulpicie/ właściwości/ustawienia i zobacz co pisze przy pozycji ekran, przykładowy screen: http://www.vpx.pl/up/20080501/215653e60 ... 797701.png


(Bambosz107) #4

Podstawowe pytanie: czy instalowałeś najnowsze stery?


(Realmadrid5) #5

Mam system Windows Xp SP2, nie instalowałem sterów do grafiki a jeśli chodzi o stery od monitora, to nie mam bo był on kupowany jako tv

i chyba nie było dołączonej żadnej płyty.

Nie jestem teraz w domu i nie jestem w stanie sprawdzić czy został dobrze wykryty ale raczej pisało "Samsung Monitor Plug and Play dla G-Force 6600" ...


(Bambosz107) #6

KONIECZNIE zainstaluj te stery --->http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.50_whql_pl.html są to najnowsze do twojej karty. Nie zaszkodzi też zainstalowanie SP3.


(Realmadrid5) #7
http://i41.tinypic.com/2wgehhz.jpg

To screen z tym monitorem :slight_smile: to będzie dobrze ? :slight_smile:


(Bambosz107) #8

najpierw zainstaluj sterowniki te co Ci podałem i napisz czy pomogło


(Realmadrid5) #9

wlasnie instalowalem niestety to samo ...


(xomo_pl) #10

podaj model monitora, to poszukam sterownka do monitora...


(Realmadrid5) #11

Samsung Model: LE20S51BP A [R]