Karta Graficzna ~1000zł

Od ostatniego czasu interesuje mnie zakup karty graficznej. Mam na to 1000zł. Wstępne modele, które wybrałem to HD4890, GTX275 no i 5850, ale do niej muszę trochę dołożyć. Nie wiem czy warto dokładać i brać tą z DX11, czy zostać przy tych trochę tańszych a wypróbowanych. Wiadomo, że nowy Radeon to 40nm i chłodniej niź 275 i 4890, ale chodzi mi o różnicę wydajności między nimi. Przejrzałem sporo testów i sądzę, że na tych dwóch lekko starszych pograłbym jeszcze długo na wysokich ustawieniach. Oglądałem porównania DX9 z DX11 i nie za bardzo widzę tam różnice, może dlatego, że tylko nieliczne gry go obsługują. Więc cena oscyluje w granicach 1000 i mogę lekko dołożyć, ale to już uzależnione od ceny 4850 za jaką sprzedam. Mile widziane propozycje, testy i własne doświadczenia.

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3650&p=11

i wszystko jasne

Czy ja wiem ? Kolejny test, który pokazuje mi, że 4890 jest na poziomie 275 a 5850 to karta o klasę wyższa, nic po za tym.

Chyba, że nie doczytałem czegoś, ale w angielskim biegły nie jestem.

i na podstawie tego nie potrafisz wysnuć wniosków?? to współczuję…

Czego współczujesz ? Tego, że spytałem czy opłaca się kupić kartę z dx11 ? Czy dalej zostać przy 10. Kupno karty nie polega tylko na testach, ale i na doświadczeniach samych użytkowników, którzy używają takich podzespołów, mają uprzedzenia co do niektórych modeli, inne modele uważają za lepsze, wybacz ale wydatek oscylujący w kwocie 1000zł to dla mnie dość dużo i chcę go wydać na coś co będzie na to zasługiwało. Jeśli mam kupić kartę za 900zł, która ma za rok okazać się nie przydatną do niczego to dzięki za pomoc.

HD5850 to najlepszy wybór w tej cenie, na pewno za rok i dłużej będzie tak samo przydatna jak teraz.

i to jest wniosek który powinieneś wysnuć już dawno autorze wątku… jeśli nie stać cię na ten model no to jak porównania wskazują masz wybór między podobnymi kartami, na przestrzeni lat mniej problemów robiły karty nv.

Więc o takie odpowiedzi mi chodziło. Teraz tylko kartę od jakiego producenta ?

Sapphire, PowerColor, HIS lub inne.

Producenta bierz najtańszego, wszystkie będą referenty, więc niczym się nie będą różnić.

BTW: W pudełku powinieneś mieć kupon na CMR Dirt2, daj znać czy będzie na PW :wink: Dzięki.

loltoFFik , z tego co się dowiedziałem ze sklepu to są kupony z cd-keyem, który wpisujesz do Steam’a. To jest podobno nieodłączna część pudełka i musi tam być tak jak np. płyta ze sterownikami.