Karta graficzna 600zł! Czekam na bezzwłoczne odpowiedzi!

Mam takie pytanie: Jaki najlepszy będzie wybór karty graficzne w okolicach 600zł ?? Brać 9800GTX+? Czy lepiej hd4850 ?? A HD4850 1Gb to zły wybór?? Czy może lepiej wziąć HD4850 jakiegoś taniego w okloicach 530 zł i jakieś chłodzenie do tego ;P??

Proszę o porady !!

PS: Aha jeszcze jedna sprawa! Kupuje sprzęt w http://www.agito.pl a tam nie ma patriotów 2 gb 2 x 1 gb 800 !!

Czekam na odpowiedzi wszystkich nurtujących mnie pytań!

Z góry dziękuje

Bierz taką Gainward BLISS HD4850.

A co do pamięci - Corsair mogą być jak najbardziej.

Zdecydowanie lepiej HD4850 bardziej wydajne w stosunku do 9800 GTX+

Co do pamięci to te Corsairy.

A radka brać z gainwarda tak jak wyzej podał ??

Ja bym wziął nvidię. Technologia CUDA - szybsze łamanie haseł (oprogramowanie z firmy elcomsoft). Sterowniki nvidii wykorzystujące technologię PhysX , na karcie graficznej. CZyli fizyka w grach bez zainstalowanej karty PhysX. Robi to nie CPU a GPU czyli szybciej działa. 3dmark to jedno a gry drugie. Może być więcej w 3dmarku a gry bedą chodzić lepiej na nvidii.

No to jak wreszcie??? Tego radka? Czy nvidie bo juz nie wiem ;( ;d

szczurek21 ,

Gigabyte’a 4850 1GB Multicore Cooling - chodzi za około 620zł, a w zamian za to karta ma komfortową ilość pamięci przydatną we wszelkich nowych i nadchodzących tytułach, jak również karta ta posiada wielki radiator. Po założeniu na ten radiator 12cm wentylatora otrzymujesz bardzo wydajne i ciche powietrzne chłodzenie, które jednocześnie pozwala na mocne oc tejże karty. Ewentualnie gigabyte’a 512mb z aktywnym zalmanem za 100zł mniej.

Co do 3dmarków to nvidia nie ustępuje, ale właśnie w grach wypada gorzej :stuck_out_tongue:

Catalysty 8.12 wprowadzają stream’a do kart ati więc cuda nie jest już argumentem. Z resztą GPGPU rozwijać na prawdziwą skalę dopiero się zaczyna i będzie to robił nie dzięki cuda/stream tylko OpenCL .

Jeśli o PhysX’a chodzi to do czasu kiedy będzie prawdziwie wartościowy… radeony będą wspierać sprzętowo havoc’a i physx’a :]

Gigabyte Radeon HD 4850 OC Zalman 1GB DDR3 PCI-E BOX Moze byc taka za 620 zł ;d:P?

szczurek21 , Może być, ale z multicore cooling + 12cm wentylator będzie miała dużo wydajniejsze chłodzenie.

//Nie żeby zalmana było złe, wręcz przeciwnie, również jest dobre i ma tą zaletę że zajmuje tylko 2 sloty, w przypadku pasywnego z dodatkowym wiatrakiem karta zajmie już 3 sloty co warto przemyśleć przed zakupem.

Ati może mieć strema, ale np. Elcomsoft wykorzystuje CUDA (ponad 100 krotne przyspieszenie łamania chaseł). Nie potrafię podać softu który wykorzystuje technologię ati. Radeony będą wspierać sprzętowo PhysX, a nvidia robi to już teraz, tylko że dzięki sterownikom. O ile pamiętam zawsze było tak, że radki gorzej chodziły w grach mimo że porównywalnie wypadały w 3dmarku. Być może dlatego że gry były “optymalizowane” pod nvidię. Zresztą za tą cene to obojętnie co się kupi to i tak gry będą chodziły płynnie. No chyba że będzie jakaś kosmiczna rozdzielczość wykorzystywana. W ati nie podoba mi się wykorzystywanie biblioteki .NET do działania CCC.

Dobra ja nic nie rozumiem ;d Bo ja zielony w takich sprawach jestem ;d

Powiem wam inaczej!! Macie do wykorzystania 620zł wykorzystane na grafike co kupujecie?? Dokladne liki prosze

Na streama możesz sobie sam to napisać, a ponieważ procesory strumieniowe w ati mają architekturę superskalarną… w każdym zastosowaniu tego typu radeony będą mniej więcej 2x szybsze od nvidii.

A myślisz że w jaki sposób można wspierać coś sprzętowo? Za pomocą magii? Aby system operacyjny mógł z czegoś skorzystać potrzebuje do tego sterowniki… A obecnie physx jest tak do szczęścia potrzebny graczom jak slicki do traktorów.

O tak, argument na podstawie innej architektury jest “naprawde sensowny” :]

Może zauważyłeś w większości gier loga “NVIDIA The way it’s meant to be played”, jak sądzisz co to oznacza?

Mogło się nie podobać rok temu(i bardzo mi się nie podobało), ale teraz ccc jest porządnie zoptymalizowane i chodzi bardzo sprawnie.

Dobra ja nic nie rozumiem ;d Bo ja zielony w takich sprawach jestem ;d

Powiem wam inaczej!! Macie do wykorzystania 620zł wykorzystane na grafike co kupujecie?? Dokladne liki prosze

Odświeżam

http://www.ceneo.pl/1844567

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … 56875,s,1/

:-x Mam prosbe:

proszę o podanie karty graficznej i ewentualnie coolera ze strony http://www.agito.pl

Aha a czy ta karta GIGABYTY muli cooler 1gb (za jakieś błędy z góry przepraszam) może być bez żadnego wentylatora ;p ??

Czy jakąś inną kartę??