Karta graficzna a płyta główna czy będzie działać GF8600

(Mr M91) #1

Witam chciałbym się was zapytać czy moja płyta główna da rade utrzymać kartę graficzną Zotac GeForce 8600GT DDR2 128bit z 512MB pamięci . Mam zasilacz Modecom Feel 350W. W specyfikacji płyty pisze coś na temat Max. shared memory 256MB i teraz nie wiem.

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=k8nf6g-vsta

(Neon1992) #2

Na początek proponuję wymienić zasilacz na Fortron FSP350-60GHN, ponieważ obecny znajduje się na czarnej liście, może spalić Ci resztę sprzętu.

(Phl22) #3

Utrzymać da radę :slight_smile: ale zasilacz to bym wymienił

(Mr M91) #4

Wiem że zasilacz nie jest cudem ale cały komputer też nie jest diamentem, zwykłe pudło z płytą asrock więc dopóki działa to niech będzie jak się spali płakać nie będę.

I tak przy okazji może macie jakieś inne propozycje kart graficznych do mojego pc? Co powiedzielibyście na GF 7950 GT

(Phl22) #5

Jak chcesz ryzykować twój wybór,co do karty to 7950 gt jest dużo szybsza i ciut więcej prądu bierze,no i obsługuje dx9.0c a ten 8600 obsługuje dx10,co się tyczy 8600 gt to już lepiej brać na ddr3.

(Mr M91) #6

Czyli powinna działać? Co więc producent ma na myśli pisząc w specyfikacji w dziale.Ja to odebrałem jako że karta może mieć max 256MB i dlatego mój dylemat ocb?

Audio, Video and Networking:

Max. shared memory 256MB

(Phl22) #7

Max. shared memory 256MB

chodzi o zintegrowaną grafikę

(Mr M91) #8

Macie jakieś inne propozycje jaką kartę mogę wrzucić zamiast GF8600?

(Phl22) #9

coś z radeonów może byś zobaczył tylko patrz żeby szyna pamięci nie była 64 bitowa