Karta graficzna a płyta główna

a ja mam 6 miesiecy moj, i juz jestem sceptycznie nastawiony do ich dysków … :?

To jaki proponujecie?

I odpowie mi ktoś na pytanko czy stara płyta główna osłabia wydajność nowej karty graf

w jakimkolwiek stopniu zawsze :slight_smile: ale niekiedy różnica nieznacząca :slight_smile:

no to czym sięróżnią płyty.

I czy na tej mojej płycie pójdą wszystkie spoko luss karty graficzne?

Oczywiście że nie wszystkie pójdą.PCI Express x16 np. Geforce 7900 GTX to jest jeden z przykładów.Następnie ci nie pójdą do laptopa karty graficzne :smiley:

Płyty się różnią od siebie tylko tym samym czym karty graficzne: jedne są spoko luss a inne nie. Innych różnic nie ma :? Jeśli twoja płyta jest spoko luss to wszystkie takie karty na niej pójdą.

Płytę masz na AGP i takie karty ona obsługuje.

:shock: ale o co chodzi?

Płyta główna ma małe znaczenie w wydajności. Sama wydajność płyty zależy raczej od chipsetu na jakim jest zbudowana. Oczywisice sam płyty bardziej wydajne, inne mnie, ale cała wydajność jednostki zależy raczje od procesora, pamięci, grafiki etc.

O to chodzi?? Bo sie już zgubuiłem…

McDracullo - po prostu ubawiło mnie że gruber stworzył całkowitą nowość - karty graficzne spoko luss i pyta czy one pójdą na jego płycie gł. A my sie mamy we wróżki zmienić i zgadnąć jakie karty on zalicza do spoko luss No odpisałem w ten sam deseń w który on zapytał…

zgaduje że Faral to metalowiec… ale to inna sprawa:D

spoko luss to znacyz że jest dobra ponad przeciętną jak można się domyślić z samego spoko.

to znaczy że płyta główna nie ma dużego wpływu na wydajność kompa?

to moj GeForce 68oo GT 128/256 6/16 @400/950 jest spoko luss?

Proste

Od jakiegoś czasu jak gram w NFS MW (najniższe detale) i wchodze i ostrzejsze zakręty to się strasznie zacina i komputer zaczyna tak robić bum bum bum. I jak kupie tylko karte to ten problem zniknie i będzie się spoko luss (dla nie kumatych żeby dobra chodziło bez zacięż i w ogóle bardzo dobrze) grało czy jeszcze ramu by sięprzydało mam dwieście pięćdziesiąt coś ramu

Nie zgadłeś. Jestem tapirem malajskim.

gruber próbuję ci uświadomić że wyrażasz się cholernie nieprecyzyjnie i dlatego jest ciężko zaproponować ci czy poradzić coś sensownego. Mamy ci poradzić jaka karta spowoduje żeby twój komputer nie robił bum bum bum jak wchodzisz zakręty? :sciana:

z taka ilością ramu cieszył ym sie z płynnego NFSU :smiley:

Hmm mam sobie kupić nowy dysk ram i karge graf to wtedy ładnie mi pujdzie?:smiley: może lepiej nowego kompa.

A ta płyta główna którą mam to ona może się zaliczać to takich średnich?

powiedzmy, napewno nie jest czołówka :smiley: bo jak dla mnie najlepsze mobo to DFI, Abit Gb :smiley:

no ale właśnie czym one sie różnią

Producentnetem :stuck_out_tongue: Jakością wykonania.

np. rozmieszczeniem poszczególnych elemntów :slight_smile: łatwość do ich dostepu :slight_smile: szybkosc pracy itp :wink: mozliwości :slight_smile: itd

No to jak sią ni tylko takimi pierdołkami jak łatwością dostępu i rozmieszczeniem to dlaczego ceny są rózne od 100 do 500 i więcej (na allego)

zadzwon i zapytaj :slight_smile: :smiley:

czemu Ferrari ciągle robi jedne z najszybszych wozów na świecie, i kazdy by chciał takowego mieć ?