Karta graficzna a współpraca z procesorem

Mam pytanie czy prawdą jest że procesory:

Intel lepiej współpracują z kartami graficznymi GeForce, a

AMD lepiej współpracują z kartami graficznymi ATI??

nawet na karta graficznych ATI jest logo AMD #-o

i mam jeszcze pytanie o wydajność procesora pod względem wielu uruchomionych aplikacji:

ponieważ ostatnio pracowałem na intelu e7200 i wypalałem lightscrible, korzystałem z internetu i jeszcze z worda (bez problemu),

te same operacja później wykonywałem pod AMD 4200+ i po uruchomieniu lightscrible nie mogłem uruchomić przeglądarki ani worda, a zużycie procesora nie przekraczało 10 % a a zużycie Ramu wynosiło tylko 700 mb z 2 GB.

A oba procesory są dwu rdzeniowe i mają ten sam zegar, więc moim zdaniem AMD nieradzi sobie z wieloma programami naraz.

Proszę o komentarze

Nie prawda.

ATI ma logo AMD bo AMD jest właścicielem ATI :wink:

Jeśli zainstalujesz prawidłowo wszystkie wymagane sterowniki to AMD też sobie radzi z kilkoma programami uruchomionymi w tym samym czasie. Wiele też zależy od pozostałych podzespołów (np. płyta główna)

***** prawda ,poprostu zobacz w software masz jakiś problem,jakiś brak czegoś poprostu,kto z kim współpracał nie ma nic do gadania,a o współpracy intela i nvidi możesz zapomnieć ,już takie coś nie istnieje ,teraz nazwał bym ich wspolnymi wrogami .Teraz to wygląda raczej tak

INTEL +AMD/ATI

NVIDIA -z nikim

__________________________

A cóż to - nawóz potaniał, że tak nim rzucasz na forum ? :?

Agaton