Karta graficzna, a zasilacz

Zakupiłem sobie kartę graficzną geforce 7300GT 512mb i posiadam zasilacz 300W i po wymianienie na tą kartę graficzną - komputer zaczął sie resetowac, w serwisie poinformowano mnie że winę ma zasilacz, czy wystarczy zakupic zasilacz 400W, czy tylko przejściówka 4pin na 6pin link?

W przypadku zasilaczy nie jest ważna moc, lecz producent, który go wyprodukował.

Przy zakupie zasilacza kieruj sie jego marką. Moc pozostaw na drugim miejscu.

Zajrzyj TUTAJ (zestawienie badziewnych firm produkujących zasilacze i ich solidnych odpowiedników).

Przy przypadkiem nie zakupuj zasilacza firmy, która znajduje się pod pozycją: ZŁE ZASILACZE.

Podaj resztę konfiguracji sprzętowej komputera (płyta gówna, procesor, pamięć RAM), a przedstawimy Ci linki do zasilaczy odpowiednich dla Twojego sprzętu.

Najpierw napisz, jaki zasilacz obecnie posiadasz (producent).

Jednak wydaje mi się, że to jakaś kiepska marka, więc bez zmiany zasilacza się nie obejdzie.

Rozumiem, że Twoja karta graficzna posiada gniazdo na dodatkowe zasilanie (6-pin) bezpośrednio z zasilacza ?

W przypadku tej karty 300W to minimum. Też ją mam i zmieniłem zasilacz na 350W. Ten GeForce wymaga dodatkowego zasilania i lepiej zakup sobie mocniejszy zasilacz, najlepiej jakiś markowy - ja kupiłemk Mode Com MC.

A więc miałem zasilacz firmy LOGIC i przeczytałem że znajduje sie na pozycji ZŁE jeśli chodzi o producentów, kupiłem zasilacz firmy MODECOM 400W i na razie komp sie nie restartuje wiec chyba jest OK, mam nadzieje że tak zostanie ;] Dziękuje za profesjonalną pomoc.

A karta mam z wejściem PCIexpress ( chyba ) i ma wejście na te 6 pin ( mam juz podłączone ;] )