Karta Graficzna-agp

(Cup12552) #1

Witam.

Zamierzam kupić karte graficzną ponieważ poprzednia została spalona w wyniku przepięcia na zasilaczu i aktualnie używam GeForca 4000mx (gdzieś go znalazłem).

Zdaje sobie sprawe że sprzęt mam stary ale na wymiane całości na nowy mnie nie stać a chcę żeby jako tako chodził. :smiley:

Jak w temacie karta musi mieć złącze agp.wybór trudny bo nie ma wielu kart na ten typ złącza.

Mam do wydania maxymalnie 200zł ale najlepiej jeśli wyjdzie taniej.

Będe bardzo wdzięczny za polecenie jakiegoś modelu(w tej półce cenowej)

jak również(a nawet bardziej :smiley: )konretnej aukckcji np na allegro albo w jakimś sklepie internetowym.

Nie zależy mi żeby była nowa ale jak używana to w pełni działająca i w dobym stanie.

No i najważniejsze;

procesor:amd athlon(barton) tak okolo 2 ghz

ram:1gb ddtr

płyta główna: gigabyte(konkretnie nie wiem ale to chyba nic nie zmienia.karta na agp)

chyba dokładniejszych informacji o moimkompie nie potrzeba?

Będe bardzo wdzięczny za wszystkie rady.

z góry dzięki

(deFco247) #2

Podaj markę i model zasilacza, wszak karta graf. pobiera dużo prądu i ważny jest zasilacz.

(Jacek Bydgoszcz) #3

GeForce 7300GT

GeForce 7600GS

RADEON HD3650

(pakeroso) #4

Nie kupuj Radeonów z serii HD (np. HD3650) na port AGP !!

(Cup12552) #5

(pakeroso) #6

Bo sam mam taką kartę i zakup jej uważam za jeden z gorszych w życiu.

Odradzam Ci jej kupno, bo mnie nie udało się znaleźć idealnie działających sterowników po dziś dzień (a testowałem chyba z 30)

viewtopic.php?f=2&t=269801&p=1804157

(Cup12552) #7

Karta którą miałem przedtem a któa mi się spaliła to był radeon 9600excalibur (chyba) teżmiałem ten Ati control panel.karte dzwiękową mam creative sound blaster.i przy tym geforce się tnie dzwięk w niektóych grach a przy lepszym readonie się nie ciął wogóle.nie miałem też żadnych problemów ze starami.te co dostałem z kartą były ok.

szkoda że mi ją odradzasz bo właśnie kupno jej by mnie najbardziej interesowała.ponieważ ma najlepsze paramtery z tych 3 i chyba w tej cenie nic lepszego nei znajde.

myśle że sterowniki i dzwięk to nie problem.bo problemz dzwiękiem pojawił mi się teraz a nie przedtem;)

a co mozesz o niej powiedziećpod względem wydajności?

Proponujecie coś jeszcze?dzięki

ps mam jeden dzień żeby kupić tego radeona(aukcja się kończy) najchętniej kupiłbym to dziś wieczorem bo są blisko ceny minimalnej a chce ją dostaćbez licytacji.

szybkie rady?tak nie dlaczego?

myśle że problemów ze sterownikami nie powinienm miećale dzięki za ostrzeżenie.

(Jacek Bydgoszcz) #8

To,że ktoś miał jakiś problem ze sterownikami nie oznacza,że Ty też będziesz go miał.Nie można tego rozpatrywać w tej kwestii.Ta karta jest najnowsza technologicznie więc na pewno warta zakupu.Lepszej nie ma sensu kupować bo to nieopłacalne.

(pakeroso) #9

Wydajność jest nie najgorsza - w 3DMark mam 3600 pkt. (w 9600 Pro miałem 630), można pograć w najnowsze Call of Duty czy Medal of Honor, ale... nie mam co odpalać Visty, bo dźwięk tnie nawet w Winampie (przy 9600 Pro tego nie było).

Skoro twierdzisz, że problemów ze sterami nie będziesz miał to bierz tego radka :slight_smile:

(Cup12552) #10

shit! !!

(Jacek Bydgoszcz) #11

Ten Radeon 2400PRO jest niewart zakupu,ma tylko szynę pamięci 64-bit,bardziej nadaje się do prac biurowych.

(Cup12552) #12

Co w takim razie polecasz?

Jak mi się uda zejść na powiedzmy 80zł z tym hd2400 to chyba kupie bo i tak różnica między tą kartąktórą mam teraz będzie duża a nie wiem czy w taki slaby zestaw warto inwestować dużo kasy?

-- Dodane 26.04.2009 (N) 19:27 --

myśle o zakupie tego: http://www.allegro.pl/item616440008_sap ... gp_x8.html

jesłi uda mi się dorwać za nie więcej niż 200zł

Co o tym sądzicie?Proponujecie coś innego>

-- Dodane 28.04.2009 (Wt) 21:47 --

odświerzam. ehh chyba widze że już żadnych ciekaw ofert nie dostane;)

-- Dodane 06.05.2009 (Śr) 19:56 --

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=623884330

Kupiłem tą karte.czy gddr3 różni się czymśod ddr3?(wydaje mi się ze nie) sądzicie ze za tą cene to dobry wybór? : )

(Jacek Bydgoszcz) #13

Cena karty może nie najgorsza ale cena za przesyłkę to już zdzierstwo.

GDDR3 to właściwie prawidłowa nazwa pamięci na kartach graficznych.W praktyce i tak podaje się tylko DDR3,DDR2.

(Cup12552) #14

przesyłke to ja sobie starguje do 10zł(czyli tyle ile to kosztuje naprawde)

chodzi mi o sam fakt czy 150zł za tąkarte z półroczną gwarancją to duzo czy mało?

(Ctr) #15

http://www.allegro.pl/item620898793_sap ... 3_box.html

(Jacek Bydgoszcz) #16

Jakbyś uważnie przeczytał ostatnie posty to byś zauważył,że cup12552 już kupił kartę.

Napisałem Ci,że cena przyzwoita.Nowe kupisz za ponad 200zł.Tylko jak już kupiłeś kartę to takie dywagacje czy warto albo nie warto było,właściwie mijają się z celem.

(Cup12552) #17

wiem wielkie dzięki za pomoc ;D temat do zamknięcia;)