Karta Graficzna-błędne dane z Everestu?Jaki ma model płyty

…(dokończenie tematu)… głównej?

1.Gdy patrzę w Everesta, pisze tam że moja karta graficzna ma aż 512 RAMu, a to jest tylko Nvidia Geforce 6100.Czy to możliwe?Jeżeli tak to na pewno ta są albo ddr1 albo ddr2, i pytanie jakie to są pamięci? 2. Everest nie pokazuje mi nazwy płyty głównej, opakowanie od płyty jest już dawno w koszu, jest tylko nalepka że to MSI, ale ja nie wiem jaki to konkretnie model tej płyty, możecie napisać mi czym to sprawdzić? Dodam że na płycie mam zint. dźwięk (Relatek HD Audio) grafę, tą co podawałem, i jakąś sieciową.

daje screena, ponumerowany :wink:

beztytuuik1.th.jpg

Ściągnij triala wer płatnej pokaże jaki masz model.

Ciągnie z ramu kompa, wejdź do biosu i ustaw 64 tej grafie tyle starcza.

ściągnij ten program, dostarczy ci on nieco informacji o karcie graficznej

cooo??? czyli moja karta ma aż 512 mb RAMu? :shock: :o Ale to są ddr1 czy ddr2?

o nieee, wtedy nie bedą mi chodziły żadne gry.

W ogóle Ci nie powinny iść na takim syfie. Karta graficzna zintegrowana zabiera Ci pamięć z normalnych kości, których masz 2GB, czyli teraz już tylko 1,5gb bo 512 zabiera Ci karta, raczej ddr2 to są, przynajmniej tak myślę.

Jak masz w kompie DDR2 to taką samą ma grafa, z taktowaniem też to samo.

A teraz grasz w coś nowszego na sensownych detalach i FPSach? Sam niedawno używałem 6100 na mojej płycie nie ma sensu ładować tyle ramu do grafy która tego nie wykorzysta, pamięć karty nie mierzy jej wydajności.

nie, twoja karta nie ma tyle ramu, jest zintegrowana i pamięć pobiera z pamięci RAM

PS. ja znalazłem, że ta płyta to prawdopodobnie Gigabyte GA-M61SME-S2

Raczej nie :slight_smile:

:lol: na 6100 nie odpalisz na przyzwoitych detalach gry sprzed 2-3 lat, więc nawet jakbyś przydzielił jej 2gb nic by to nie dało