Karta graficzna blokowana przez procesor?

Mam taki problem. Hmmmm nie wiem czy to problem czy może ma tak być. Zauważyłem jedną dziwną rzecz.

W grze Need for Speed ProStreet mam taką sama ilość FPS nawet przy zmniejszonych detalach. Bez filtrowania anizotropowego ilość FPS to zaledwie 30. Załączam to filtrowanie i również jest 30. Dlaczego tak mało? Mniejsze czy większe detale a liczba 30 jak była tak jest. Czy procesor E6320 może być tego przyczyną? Może nie wyrabiać? Bo karta 8800GT 512 wydaje się być dość mocną. W TDU ilość FPS jest w przedziale 60-102 przy max detalach. Nie rozumiem.

Program do pomiaru FPS to oczywiście FRAPS wersja 2.9.4.

No raczej procesor wyrabia spokojnie przy takiej zastosowanej karcie graficznej.

Spróbuj może podkręcić procesor i zobacz wtedy efekty.

Być może zmiana ustawień nie została zastosowana. We wcześniejszych wersjach NFS - bodajże NFS: Underground 2 i Most Wanted niektóre zmiany w ustawieniach grafiki następowały dopiero po wyłączeniu gry i ponownym uruchomieniu komputera.

Zmieniłem ustawienia zresetowałem komputer. Włączyłem grę ustawienia przyjęte. Ilość FPS równa 30 przy mniejszych jak i większych detalach. Dziwne.

Procesora raczej podkręcał nie będę, bo za 14 dni idzie na sprzedaż a dałem słowo, że nie był ruszany. Ale czy to może być wina procesora? Wydaje mi się, że E6320 aż tak słaby nie jest. A może to wina gry? Bo gdzieś na vortalu był podobny temat tylko, że konfiguracja zawierała 9600GT

a masz panel sterowania nvidia?

Mam

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonce NVIDII na pasku Tray i w pozycji “Filtrowanie anizotropowe” sprawdź, czy jest ustawiona na: “Zależnie od aplikacji” (bądź podobnie). Być może ta funkcja jest wyłączona, stąd brak odpowiednich efektów w grze.

Jest ustawione na “sterowane przez aplikację” są też do wyboru 2x /4x/8x/16x lub wyłącz.

Wydajność systemu jest ustawiona na “Jakość”

zrob- użyj zaawansowanych ustawień obok po prawej masz zaraz - przejdz do ustawień tam masz ustawienia programu i w Need for Speed ProStreet możesz pozmieniać co tylko uważasz :slight_smile: