Karta graficzna - czujnik

Witam.Mam pewien problem. Otóż : wyłącza mi się sam komputer. Temperatura procesora i płyty głownej jest wporządku - 30-37 stopni,

a karty graficznej 76-90 stopni.Raczej to się dzieje od karty graficznej. Wszystko czyściłem użyłem pasty termoprzewodzącej. Jak

dotknę karty graficznej oraz radiatora jedno i drugie jest zminte ( na pewno nie ma 80 stopni.).Przy 3dmarku jest juz cieplejsze

(na moje oko z 50 stopni) ale nie da rady wykonać całego testu. Karta ma wiatraczek. Moim zdaniem jest coś z czujnikiem.Czy komputer

chodzi 20 minut czy go właczę po nocy zawsze pokazuje 80 stopni. Możecie mi powiedzieć gdzie się czujnik znajduje i czy da

się coś z nim zrobić? Może jakieś inne pomysło co może być przyczyną…? Dzięki , pozdro

Dane techniczne komputera :

Płyta głowna ASUS P5G41T-M LX Motherboard

Ram : ddr3 4 gb ( w dwóch kostkach po 2 gb)

Procesor: Inter Pentium Dual-Core E6600 3,06 GHz

Grafika : NVidia GeForce GT 240 (1gb)

Sterownik karty graficznej : najnowszy 285.50 ( czy jakoś nie pamietam pisze z pamieci)

Zasilacz : SilentLine 425W Qoltec http://www.qoltec.pl/products.php?cat=Obudowy&id=232b4

Z tego co słyszałem to najnowsza wersja sterowników nVidii powoduje problemy z grafikami. Zainstaluj poprzednią wersję.

Nic nie dało.A da się jakoś wyłączyć to , żeby ten komputer wyłączał się nie wyłączał ? Albo chociaż żeby ustawić , że ma się wyłączyć przy temperaturze 125 stopni.

Dodane 04.12.2011 (N) 10:47

P.S

Nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego , ale strasznie grzeje się chipset. Jak go dotknę to aż parzy … :confused: