Karta graficzna do 1500 zł z Eyefinity 6

Witam, zamierzam zbudować ścianę z 6 monitorów w związku z tym szukam karty która poradzi sobie z obsługą tego. Uprzedzając pytanie, wiem że jedna karta nie da sobie rady w wymagających grach przy 6-monitorowej konfiguracji, jednak na tym Eyefinity zamierzam pracować na rozdzielczości 3840x2048 lub 4098x1536, także nie są to jakieś ogromne wartości.

Moja propozycja to: http://www.morele.net/karta-graficzna-a … d5-455513/

Mam też pytanie odnośnie kwestii działania Eyefinity - czy będę mógł uruchomić tą funkcję jeśli np. 1 z 6 monitorów będzie połączony przez przejściówkę DVI - DSUB, czyli krótko mówiąc będzie podłączony interfejsem analogowym a reszta cyfrowym.

Prosiłbym także informacje czy będę mógł stosować pasywne przejściówki z DisplayPort na DVI, czy też będę musiał kupić aktywne (które kosztują 200 zł za szt) - wtedy po prostu cała konstrukcja będzie nieopłacalna.

Wiesz co, z tak szczegółowymi pytaniami to może najlepiej napisz do ASUS-a - użytkowników tak wypasionych kart nie ma tu za dużo :wink: Ale sama karta do tego rodzaju rozwiązań chyba najlepsza w tej cenie.