Karta graficzna do 300 zł, 128 ram itd.- jaką polecacie?

Witam, mam zamiar w najbliższym czasie kupić nową kartę graficzną. Na ten cel przeznaczam 250 zł… no… max 300 zł ale to w porywach…

Sprawdzałem kompatybilność z płytką główną, a więc poszukiwałbym karty:

:arrow: taniej :smiley:

:arrow: takiej, która by mi starczyła na najbliższe kilka lat

:arrow: nie znam się na podkręcaniu, a więc nie musi być ‘dla podkręcaczy’ bo widziałem, że o jakości karty i jej ocenach w głównej mierze decyduje to, czy da się ją podkręcać

:arrow: do 250, ewentualnie do 300 zł

:arrow: 128 ram

:arrow: najlepiej sprawdzone

:arrow: Złącze AGP

:arrow: 1x/2x/4x

Z góry dziękuje za porady :slight_smile:

ja powiem tak: kup sobie radka9550… jak ci sie dobry trafi to mozesz go niezle podkrecic :stuck_out_tongue: poszukaj na allegro tam sa te radki w cenie 200-300zl (chociaz w media expert widzialem 9550 za 250zl)

Tutaj masz ceny wszystkich radkow 9550

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2603

w komputroniku tez sa w tych cenac…na allego niekupuj :spoko:

o tym radku jest fajny temat tutaj polecam gorąco :spoko:

VanTheMan Oczywiście punkt 2. wyklucza punkt 4. :slight_smile:

No chyba, że masz małe wymogi odnośnie grafiki.

Też polecam Radeon’a 9550, ale radzę też zwrócić uwagę na tę kartę :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14050

:slight_smile:

Akurat w Gorzowie 1 sztuka :slight_smile: hehe

A czymś wielkim różni się 9600 od 9550 oprócz liczby i ponad 50 zł :] :?:

EDIT:

Przeczytałem sobie komentarze odnośnie 9600 no i dało mi to sporo do myślenia… problem jest w tym, że jest złącze 8x… a ja mogę mieć max 4x :confused: :frowning: :frowning: taka karta by mnie interesowała…

spoko ja mialem tego radka na abicie st6 agpx4 :wink: i hulał non problemo :wink:

radek 9550 taktowania 250/400

radek 9600 taktowania 325/400

;] z czego radek 9550 spokojnie robi 325mhz na rdzeniu ;] a dobre egzemplarze leca powyzej 400mhz dla rdzenia ;]

Po prostu podkręcasz 9550 i masz to samo, co R9600 i za mniejszą cenę. Jeśli chcesz koniecznie kupić R9600Pro, to odradzam model His’a - za chiny ludowe nie chciał pójść na moim kompie na XP z SP2 - u kumpla chodzi jakoś bez problemów, ale i tak muszę go sprzedać komuś :confused: już więcej nic His’a nie kupię grrrrrr

Poza tym R9600Pro nie podkręcisz prawie w ogóle…

tyle z moich przykrych doświadczeń

Aha czyli znowu tutaj podkręcanie … mi jednak nie chodzi o to :confused: potrzebuje karty która będzie dobra bez żadnego podkręcania, bo to nie dla mnie :confused:

Mario - nie mogę znaleźć w necie parametrów Twojej karty ale nawet jeśli ma złącze 4x i karta z 8x poszła to i tak się nie skusze…:]

Jak tak koniecznie zależy Ci na AGP 4 to kup GF 4 Ti 4200 AGP4 ale twoje obawy wynikają raczej z braku pojęcia o tym bo grafa AGP 8 bez problemu ruszy na płycie AGP 4 a różnica w grach to max 2-3fps …

źle mnie zrozumialeś :!:

kazdy R9550 jest na agpx8, a ja go odpalalem na plycie z agpx4, i chodzil, Ty rowniez piszesz, ze masz mobo z agpx4, wiec spoko podejdzie ten radek :slight_smile: jesli masz tyle miejsca na grafe :twisted:

No niestety, zorientowany to ja nie jestem, ale z każdym tygodniem, miesiącem jest ze mną coraz lepiej :wink:

Ale dajecie sobie ręke uciąć że poszedłby mi ten radek 9600 :?:300 zł piechotą nie chodzi :smiley:

Tak się składa, że mam XP i SP2 :twisted:

jeśli nie grasz, i nie kreci cie o/c to ten radek 9550 Ci styknie :wink:

No właśnie problem w tym, że karta ta bardziej pod kątem grania … tyle fajnych produkcji wychodzi a mój GeForce 2 nie daje rady :confused:

ta karta jest dobra ale na

za tyle pieniedzy nieznajdziesz .

Na kilka lat moglby ci jeszcze starczyc radek 9800 pro … ale pozatym gry nowe wychodza tak czesto ,ze wymiana grafiki po 2 latach wydaje sie konieczna .