Karta graficzna [do 300 zł] + zasilacz [pytanie]

Witam serdecznie,

Troszkę czytałem temat i chciałbym uprzedzić falę krytyki, że w tego kompa nie opłaca się inwestować itp. :slight_smile:

Komputer (jest to firmówka Dell OptiPlex GX270) kupiłem okazjonalnie, odpowiada mi do moich potrzeb, a że była w nim karta GeForce MX 4 no to wypada ją wymienić czym prędzej! :slight_smile:

Ale do rzeczy… chciałbym zakupić kartę graficzną (tak jak wpisałem w temacie do 300 PLN). Dodam, iż nie jestem zapalonym graczem gier komputerowych. Od czasu do czasu grywam w FIFA 2008. Kompa używam do filmów, spraw biurowych i amatorsko bawię się w grafikę.

Konfiguracja mojego kompa to: (i do tego chciałbym coś dopasować)

Płyta główna:  

   Typ procesora Intel Pentium 4, 2800 MHz (21 x 133)  

   Nazwa płyty głównej Dell OptiPlex GX270  

   Mikroukład płyty głównej Intel Springdale-G i865G  

   Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)  

   DIMM2: Kingston K 1 GB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) 


Monitor BenQ FP93GP (Digital) [19" LCD] (172412091)


Dysk fizyczny WDC WD1600JS-00NCB1 (149 GB, IDE)  


Właściwości procesora:  

   Producent Intel  

   Częstotliwość zegara zewnętrznego 533 MHz  

   Maksymalna częstotliwość taktowania 3600 MHz  

   Bieżąca częstotliwość taktowania 2800 MHz  

   Typ Central Processor  

   Wartość napięcia 1.5 V  


Właściwości gniazd systemowych:  

   Oznaczenie gniazda PCI1  

   Typ PCI  

   Użycie Puste  

   Szerokość danych magistrali 32-bit  

   Długość Długa  


Właściwości gniazd systemowych:  

   Oznaczenie gniazda AGP1  

   Typ AGP 8x  

   Użycie W użyciu  

   Szerokość danych magistrali 32-bit  

   Długość Długa

Gdzieś czytałem, że PCI jest wolniejsze od AGP, kto inny znów pisał że to nie jest tak do końca… czy każde PCI obsłuży kartę pod PCI czy też musi spełnić jakiś warunek?

=======================

Mój drugi problem dotyczy zasilacza. SpeedFan i Everest nie dokonuje pomiaru- pewnie nie obsługują tego typu zasiłki jak się tylko mogę domyślać… ale może są inne programy do pomiaru?

Jeśli nie to pozostaje fizyczny pomiar miernikiem.

Nie chciałem rozbebeszać obudowy żeby dostać się do zasiłki- te obudowy Della są dość ciekawie wykonane- jak to amerykańce- muszą mieć wszystko inaczej :slight_smile:

Macie jakieś pomysły?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

Mateusz

Innej możliwosci nie ma, no chyba ze na karcie gwarancyjnej od kompa.

Szukaj karty na AGP. Najlepiej z pamieciami na DDR3

Ja proponuje 7300GT Sonic 256MB DDR3.

Tylko pewnie zasilka tez do wymiany jak to jest ta co włozyli ja ci “super” sprzedawcy.

Za ~50,- kupisz Fortrona 350W z allegro.

zasiłka na 100% do wymiany, ale od tego Fortrona jest lepsze to:

Modecom MC-350 350W 80zł

lub Sapphire RADEON HD2600 XT 256MB DDR3 205zł

Ok, tak też zrobię.

A z zasilaczem nie będzie problemu- mam w domu właśnie Fortrona 400W w doskonałym stanie :slight_smile:

Tylko będę musiał rozgrzebać troszkę tą amerykańską budę :twisted:

Rozumiem.

Myślałem właśnie o czymś takim, jeszcze:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=SAP+HD2600XT+256+AGP

lub

http://allegro.pl/item379715757_inno_ge … 1400_.html

No chyba jasne że lepszy :roll:

Ale po co wydawać wiecej kasy, jak do tegto kompa ten fortron wystarczy,

a jak kiedys sobie nowy bedzie chcial sobie sprawic, to ten mc bedzie za slaby.

Dobre karty wyczaiłeś. Ja bym bral tą 76gt

Ok, na początek zająłem się rzeczą priorytetową czyli wymianą zasiłki- wyjąć ten amerykański szmelc nie było przeszkodą, fajnie jest to rozwiązane- 2 śrubki + plastykowa wtyka i po robocie… ale biorę mojego Fortrona i co? Okazuje się, że w obudowie za mały otwór na wtyczkę (■■■■!). Brzeszczot, pilnik, kombinerki i do dzieła:

33epie9.jpg

Wsadziłem mój zasilacz, ale przeraziła mnie jedna rzecz, a mianowicie odległość odprowadzenia ciepła zasilacza do plastykowej obudowy wyprowadzenia ciepła z procka. Tak to wygląda:

Poradźcie mi czy to nie będzie za blisko?

=====

I co najciekawsze po wymianie zasiłki Everest ani SpeedFan nie mierzy napięcia… nie mam kurcze pojęcia dlaczego? :roll:

Nie nie będzie za blisko ale z tego co wiem to te oryginalne zasilacze składane w kompach hp, della itp. są całkiem, całkiem

Wiesz co tam był oryginalny zasilacz Dell 250 W, ja wymieniłem na Fortorn 400 W więc chyba lepiej :slight_smile:

Tylko kurde czemu Everest nadal nie mierzy… czyżby płyta główna coś blokowała?

I tak te wyniki nigdy nie są prawdziwe, od takich rzeczy jest miernik.

Zobacz ile podaje na linii +12V, Fortron 400W ma słaba linie +12V, lepszy by był 350W (seria MDN, THA-P, HLN)

Wydajniejszy będzie 2600XT 256 DDR3.