Karta Graficzna do 400 zł

Witam ,otóż ostatnio spaliła mi się karta GF 9800 i kupuję nową więc chcialbym abyście mi coś doradzili czy kupić np tą samą (9800GT ) czy jakiś nowszy model … jak tak to jaki…? Najlepiej cena do 300 ale max moge dać 400 zł , przypomnę takze ze jesli mam wydawać 400 zł a rożnica będzie mala w porównaniu do 9800 512 DDR3 to chyb wole dać mniej i kupić tą starą… Jeśli będziecie podawać jakiś model to prosze aby róznica była widoczna w porówaniu do GF 9800 DDR3 , najlepiej zeby był DX11 , pozdrawiam i czekam na propozycje!

za 400 to masz lepszy wydajnościowo model ati hd 5750 lub jeśli jakoś się uda znaleźć to 5770

HD 5770, GTS 450 lub trochę starszy HD 4870

Napisz jeszcze jaki masz zasilacz, procesor i ile RAM’u?

Przy robieniu tematu o zakup grafiki, proponuję podawać dane: zasilacz-marka i moc, procesor, oraz jaki masz monitor + rozdzielczość, to nam wszystkim ułatwi wybór.

Bo czemu tak? Bo zasilacz może być za słaby i nie dać rady, procesor może być np 2ghz co taki 4850 będzie się nudził bo procesor za słaby, a monitor by wiedzieć jaka jest rozdzielczość im wyższa tym lepsza grafika jest potrzebna.

Więc tak jeśli masz mocny procesor i markowy mocny zasilacz, to za ok 315zł najtańszym a lepszym wydajnościowo będzie 4850 1GB radeon(przegrywa jedynie z wersjami GTX/GTX+ ) i jeśli możliwość jest to można dostać 4870 1GB który bije nawet gts450/5750 i dopiero 5770 może nawiązać z nim walkę, ale w fullhd 4870 bije 5770.

Później masz gts450/5750/5770, tylko że zwykły gts450 jest nawet gorszy od 5750, dopiero wersje podkręcone gts50 nawiązują walkę z 5770. Więc cokolwiek z tego wybierzesz będzie ok. Bo żadne kopie 5550 5670 itp to lepiej omijać z daleka. Bo w grach będą miały małą wydajność.

5770 ma directx 11 już i działa jak hd 4870. Nie grzeje się wcale i nie słychać jej.

no więc tak 4 GB RAB , QUAD 4x,2,4GHZ , Feel III - 500W , A co myslicie o GS450 ? itp czy teraz warto lepiej lupic radeony? jak to jest teraz ? bo nie jestem w temacie

No procek wprawdzie 4rdzenie, ale to dalej tylko 2.4ghz. Zasilacz modecom hm… Radeony są ok, w ok 400zł w sklepach jeśli nie ma 4870 to gts450 jest ok. A drożej są dopiero 5770 ale czasem w podobnej cenie można dostać później gtx460 który będzie zaś lepszy od radka 5770, więc to zależy od twojego budżetu.

Bo gts450 jak już napisałem bez wersji OC przegrywają nie które wersje nawet z 5750, a najlepszy byłby 5770, tylko że to ok 500zł, więc raczej nie na twój budżet.

Zasilacz jest niepewny.

a co powiecie o tej http://allegro.pl/ati-xfx-hd5450-1gb-dd … 18986.html — cena bardzo niska a DDR5 , DX11 o cos takiego mi chodzi , bo widze ze lepsza o GF 9800 a bardzo tania

Chciałeś powiedzieć chyba: 10 razy gorsza. :smiley:

To nie jest karta do gier, nadaje się do biura, filmów HD, komputerów HTPC.

Raczej wszystko to co cię interesuje zostało już wymienione w tym temacie, więc do tego się ogranicz.

PS. Takie kłamstwa jak są wypisane na tej aukcji powinny być surowo karane. Black Ops, Crysis 2, Metro 2033, AvP - jak będzie 15 klatek na sekundę na najniższych detalach, to będzie sukces.

z 5XXX tylko 5750/5770 ta wersja jest DDR3-nawet w tytule jest tak napisane a nie DDR5 czyli bardzo słaba. I ma 64bit, a tam nic o tym nie jest napisane i te obrazki z gry, to przesada, bo na tej grafice to tylko screeny pooglądasz. Bierz z tego co Ci napisałem, bo wpakujesz kasę w badziewie, ale zasilacz jest niepewny, więc uważaj co bierzesz, ewentualnie możesz brać 5670 to jeszcze jako tako ma wyniki.

A zasilacz zmieniłbym tak czy tak na coś porządnego.

Czyli jaki najlepszy Model kupić? bo juz sie pogubiłem w tym? bo z tego co widze to albo do 400 zł Radeona 4870 albo 5770 ale to juz drozszy sprzęt więc zobacze jak bd mial z funduszem …a czemu zasilacz wymienić? karta nie pujdzie na nim? bo nie mam zabardzo kasy na zakup nowego dobrego zasilacza /;/ a czy dobre są z DDR5 karty graf? i czy nei lepiej od 5770 np jakąs GS450 czy cos takiego? prosze niech napisze ktos do mnie na gg 1112057 co się zna …

Zasilacz ok pod względem wymagań karty ale model taki, że może się kiedyś spalić i może spalić całego kompa także. Oczywiście nie wiem czy wszystkie są wadliwe ale krąży opinia, że feel 3 niestety ma za sobą incydenty właśnie awarii. Nie musi to oznaczać, że u Ciebie to się stanie bo może być tak, że zasilacz pociągnie Ci kilka ładnych lat bez problemów.Co do samych kart to ddr5 mają istotne znaczenie w porównaniu z ddr3. Na Twoim miejscu dozbierałbym do hd 5770 z 512mb ramu asusa lub jak trafisz to 1 gb ramu. Jeśli natomiast nie uda Ci się 5770 to kupuj 4870. Taka 5750 jest jednak słabsza a cena podobna do 4870. Nie kupuj gs-a 450 bo tylko się przejedziesz, aczkolwiek karta tragiczna nie jest ale na pewno nie do lepszych gier.

Słowem, zasilacz marnej jakości.

Bardziej wymagających, chyba.

A jaki polecacie dobry zasilacz ? a czy ten FEEL III 500ATX wystarczy do tych kart ? czyli najlepiej teraz Radeona 5770? albo 4850?

Może ale to tylko może. Chodzi ogólnie że ten zasilacz jest na czarnej liście zasilaczy którzy nie radzą sobie odprowadzaniem prądu/zasilania do komputera, więc tak bym obstawił na 35% że da radę, choć różnie bywa, nie którym trzyma po kilka lat a nie którym po kilku tygodniach robi bum.

Ogólnie jest polecany do wymiany, by nie mieli potem pretensji do nas do forumowiczów że ktoś kupił grafikę a zasilacz mu się spalił i zabrał jakiś podzespół ze sobą na inny świat.

no tak ale 2 lata i jest wszytsko ok , teraz karta padła i wymieniam…

Dodane 10.11.2010 (Śr) 22:19

LUdzie pomocy… kupiłem dziś radeon 5770 wszytsko podłanczam , włanczam komputer i dziwne zachowanie , nie ma obrazu , wiatraki tak jakby nie na maxa działają , i po chwili komp sie wyłancza a po 10 sek sie znowu włancza i tak co chwile;/ nie iwem co mam robic !:? POMOCY!

Podłączyłeś zasilanie do karty?

tak jasne ze podłączylem…

Dodane 10.11.2010 (Śr) 23:41

witam ponownie , mam nową wiadomośc gdyż gdy podłanczam normalnym zasilaniem od komputera jest ten problem który opisałem wyzej , a teraz podłaczylem kabelkiem który dostalem w zestawie ( rozgalezia się on na 2 koncówki do zasilania tego takie co sie zasila np nagrywarke , wiatraczki itp) no i jak podłacze do zasilania te 2 koncówki od kabelka co idzie od karty graf to jest ten sam problem co przy normalnym zasilaniu od komputera , a jak podłacze tylko 1 koncówke to komputer sie włancza normlanie , nie ma zadnego problemu ale znowu monitor nie reaguje - tryb oszczedny… i to na 2 monitorach sprawdzałem;/

Dodane 12.11.2010 (Pt) 12:44

Uwaga , PRZEdziwne rzeczy się dzieją , zaniosłem dzisiaj Komputer do serwisu gdzie pan go podłaczył u siebie i wszytsko chodzi idealnie bez żadnych problemów…Magia jakaś…

Wracam do domu i znów ten sam problem … komputer nie działa… ( zaniosłem znowu razem z moim kablem zasilającym i u niego działa…) jest nadal ten sam problem co wczesniej czyli wlanczam komputer włanczają sie lampki na płycie gł, witraczki od karty graf i procka działają ale moze na 50% swojej mocy no i nie słychać zeby cokolwiek się robiło … ( np ładowanie systemu ) po 30 sek komputer się wyłancza a po kolejnych 10 sek znowu włancza , potem znowu wyłancza i tak co chwile… przypomnę jeszcze ze podłanczałem zasilacz z tego komputeru co mi w domu nie działa do starej płyty głównej ( starszego kompa ) i wszytsko działa !!