Karta graficzna do 400

Ok 24cm ma GTS250.

Witam

A jaki model chłodzenia jest lepszy i mniej awaryjny Gainward czv Palit? Co myślicie o tej: http://www.komputronik.pl/index.php/pro … CI_E_.html

Polecam to, zmieścisz się w budżecie, a moc karty na prawdę potężna

http://www.gral.pl/preview/Asus/GeForce … -E_91.html

Wiesz co tej karty nie chce. Pisałem że wybieram GTS 250. Lepsza jest od 9600GT. Tylko ja chcem żebyście mi doradzili, które chłodzenie jest lepsze, mniej awaryjne i ktore jest cichsze Palit, Gainward, Asus, MSI. Bo te karty kosztują do 450zł w komputroniku, a reszta ponad 450zl. A opłaca się kupić z 1Gb ramu czy 512Mb?

Dodane 27.11.2009 (Pt) 18:50

Proszę o szybką odp., bo jutro jade już kupić ta karte.

wg mnie jak opłaca się kupić 1GB, szczególnie jak nie będziesz wymieniać grafy przez więcej niż rok.

Palit ma dobre chłodzenie.

Witam

Kupilem Radeona HD 4770 His iCooler III. Dzieki wszystkim za pomoc. A i mam jedno pytanie. Fan speed ma ustawione na 70% i mam temp. 55*. Czy to normalne na poczatku?

A jaką temperaturę masz pod obciążeniem? Może wrzuć wykres wygenerowany po 15-20minutowym teście GPU w programie OCCT, to się zobaczy czy wszystko w porządku.

Wczoraj grałem w NFS MW tak ok. 30min. to temp. miałem 73*, a po wyłączeniu dalej 60*. A i prędkość wiatraka zmieniłem na 85%. Ale wrzuce screena jeszcze z tego programu.

Edit

Podczas tego testu największą temp. miałem 98*.

Zdjęcia z OCCT:

1408bd8005e96a3bmed.png

b87ffa41c0a41e06med.png

c5fc43f09783ef8dmed.png

27fc709365ff9c02med.png

9785f06d9926bd02med.png

a81d80f1b56e96a5med.png

Zapomniałem dodać, że liczy się dla mnie tylko wykres z temperaturą GPU podczas testu, którego to akurat nie wrzuciłeś… Nie masz go?

Jeżeli natomiast miałeś 98*C na HD4770, to zdecydowanie jest coś nie tak.

Wrzuć najlepiej link do validacji z programu GPU-Z i wykres temperatury GPU (czy OCCT nie wygenerował go?).

Mam tylko te co wrzuciłem tej temp. GPU mi nie wygenerował. I jeszcze ten radek jest na tym icoolerze to temp. powinny być niższe. A jaki mam wrzucuć link do validacji w tym GPU-Z.

Dodane 30.11.2009 (Pn) 17:14

Robiłem drugi raz ten test OCCT i mi nie wygenerował tej temp. GPU.

jesli odczyty napiec sa wlasciwe, to zajalbym sie zasilaczem… 8)

wyrazny spadek pod obciazeniem 12V i jednoczesne podbicie 3.3/5v swiadcza o starej konstrukcji zasilacza i slabym rozdziale mocy na liniach, czyli uklad nie wyrabia…

To dlatego grafa ma wysokie temp.?

Takie rzeczy sprawdza się miernikiem…

nie,

ma dlatego, bo jest:

  • albo zla wentylacja,

  • albo zly obieg,

  • albo cooler g**niany… 8)

owszem, ale widac wyraznie zmiany wartosci (pomijam ich trafnosc) na 12v i jednoczesne podbicie na 3.3/5v

W obudowie z tyłu ma wiatrak Acutake 120mm i na CPU chłodzenie pentagram karakorum. A grafe mam Radeona HD 4770 HIS icooler III. To złe?

a z przodu?

nawet najlepsze chlodzenie nie zapewni dobrego i prawidlowego obiegu w budzie 8)

ps. ten icoolerIII to nic innego jak miedziany ( :?: ) pierscien blaszek przez ktory wieje 80/92’ wentylator, cos a’la zalman cnps7000, dodatkowo ograniczony plastikiem przez co wieje tez i do srodka obudowy podgrzewajac ja…

ps. moj furmark (open GL):

ee8b14f3f60f3337m.jpg

a mam troche bardziej grzejaca sie karte :roll:

Układy mierzące napięcia montowane na płytach głównych prawie zawsze są bardzo marnej jakości, dlatego nie przejmowałbym się tymi wynikami, oczywiście jeżeli zasilacz jest dobrej jakości (jaki to model?) i żadnych oznak niestabilności czy napuchniętych kondensatorów, to nie przejmowałbym się tymi wykresami.

Przeprowadź Stability Test programem Furmark i wrzuć screen jak się temperatura ustabilizuje.

pomiar-temperatur-t340449.html - w razie problemów z odczytem temperatur

Zasilacz Enlight GPS-350CB-102 A.

Edit:

Screen z fermarka:

439277fa0e83f39c.jpg

Zasilacz produkowany przez Sirteca, klasa Chiefteca GPS, ogólnie w porządku, chociaż faktycznie może napięć zbyt dobrze nie trzymać - pilnuj kondensatorów i raczej nie podkręcaj podzespołów dopóki nie zmienisz zasilacza.

A w GPU-Z masz zakładkę Validation, uzupełnij, wyślij i wrzuć link.

Ale temperatura zdecydowanie za wysoka, nawet jeżeli karta domyślnie podkręcona, obstawiam, że słabej jakości pasta termoprzewodząca zaaplikowana.

Może wyda się wam głupie pytanie ale co ja mam tam wpisać.