Karta graficzna do 500 zł i <400W

Witam!

Chciałbym żebyście pomogli mi w wyborze karty graficznej. Na kartę mogę przeznaczyć do 500zł. Nie chciałbym jednak przepłacić, gdyby okazało się że moja platforma nie wykorzystuje w pełni tego co do zaoferowania miałaby ta karta ( a na wymianę płyty głównej, procesora lub zasilacza raczej się nie zdecyduje w najbliższym czasie ).

Poniżej podaje co mam:

Z tym procem to zintegrowana będzie ogarniczona :smiley: A tak poważnie, to jak na ten proc to ja bym myślał nad kartą za max 200-230 zł, bo kartę za 500 zł można kupić do 4 rdzeniowego proca który ma 3GHz+

Właściwie to teraz mam zintegrowanego GeForce 8300, procesor ogranicza tą kartę? czy to tylko taki żart ? :slight_smile: Jeśli tak to może zamiast karty wymieniłbym procesor…

Napisz lepiej cały swój zestaw, będzie łatwiej go opracować .

6770, cena około 400zł, nie wymaga mocnego zasilacza, ale wydajnością ustępuje niektórym starszym kartom w tej samej cenie.

6770 powinien zapewnić wydajność na poziomie radeona 4870

Wykresy fps w grach dla 6770 i 4870 znajdziesz w google :wink:

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html - tu porównasz obie karty

edit: Niestety ale masz nieco za słaby zasilacz do tej karty.

Poza tym co już napisałem na początku niewiele mam podłączone, 1 dysk twardy i 1 napęd DVD. Karta graficzna, sieciowa, dźwiękowa zintegrowane na płycie głównej.

Osobiście posiadam E7200 wykręconego na 3.2 Ghz i przeglądając wujka google polecają max gtx260. Twój procesor natomiast w test wydajnościowych jest na poziomie mojego ze standardowym taktowaniem.Zasilacz może by pociągnął,sygerowałbym małe OC a grafike jaką max możesz wsadzić do tego kompa to 4850/4870. A te małe pierdoły to prądu tyle jedzą co prawie nic.

4870 mam i żre tyle prądu że na tegoroczny sylwester we Wrocku mniej poszło :smiley: Ale za to służy jako kaloryfer w zimie. 40 stopni w IDLE z nową pastą termoprzewodzącą robi swoje :smiley:

Taki żarcik, ale fakt faktem procka masz słabego.

Procek strasznie by ograniczał tą grafe a w 100% może by pociagnał Gf 9800Gt albo coś tego pokroju :wink: Jak byś próbował zmienić procka, nie widze chyba sensu, płyta na AM2, a co najwyżej trzy rdzenie pociągnie. Chyba że kupić już nowe mobo + jakiegoś phenoma może uda Ci się to wszstko kupić w przedziale do 600 zł.

Przeglądałem oferty sklepów i aukcji, zdecyduję się na Radeona HD4850. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

A karta ma służyć do grania czy nie

Do grania, ale w raczej kilkuletnie już gry. Fallout3 to najbardziej wymagająca pod tym względem gra jaka mam.