Karta graficzna do 500 zł

(@ro) #1

Witam,

Chciałbym przeznaczyć do 500 zł na nową kartę graficzną. Nie wiem czy to wystarczy, aby grać w najnowsze gierki na najwyższych wymaganiach.

Dodam, że posiadam płytę główną ASUS P5B, 3GB pamięci, Intel Core 2 Duo 630 1.86.

(Konrad93) #2

http://allegro.pl/item446140784_pci_e_g ... an_hp.html

http://allegro.pl/item445493843_gainwar ... ample.html

Myślę, że któraś z tych by była w sam raz :]

(Alzajac1) #3

a jaką grafikę masz teraz bo jak mam być szczery to ja bym raczej tego procka wymienił albo podkręcił chociaż bo wydaje mi się że będzie ci blokował możliwości

a za 500 zł możesz mieć Radeon HD4850

(steemm) #4

sie wygłupiłeś z tą 9600GT nie ma co :smiley:

(@ro) #5

Mam GeForce 7600 GS 512 MB. Procka podkręciłem do 2,1 GHz.

(Alzajac1) #6

jaka firma ram i jakie taktowanie, chłodzenie box czy inne (jakie?) i jaki zasilacz marka i moc bo wydaje mi się że więcej z niego możesz wyciągnąć :slight_smile:

(Adalbert) #7

"9600GT" - to albo żart albo pomyłka...

(@ro) #8

2x512 MB Patriot i 2x1 GB no name. Taktowanie nie wiem.

Zresztą nie znam się za dobrze na podkręcaniu RAM i Procesora, tyle, że zwiększyłem FSB z 266 na 300, a z tego co wiem, to można jeszcze kilka innych opcji zmienić.

Chłodzenie BOX.

Zasilacz Tracer 4Life/400 230V

(Alzajac1) #9

ten zasilacz jest do wymiany bo mogą cię z nim przykrości spotkać

na takim ustawieniu ram i tym boxie będzie ciężko coś więcej wyciągnąć tym bardziej że ciekawe czy nie wymieszane taktowania i timingi

przed wymianą karty koniecznie wymień zasilacz

(@ro) #10

A jak w biosie dokładnie zmienić timingi? I jak je ustawić?

(Himmak5g) #11

Timingów nie zmienisz.

(@ro) #12
  1. Czyli najpierw zmienić zasilacz? Jeżeli tak, to ile WAT?

2. Jeżeli chciałbym rozbudować bardziej komputer, to będzie potrzeba zmiany płyty głównej?

3. Następnie wybrać jakaś dobrą kartę graficzną, później lepszą pamięć RAM i myśleć o podkręceniu procesora lub zakupie nowego?

Pozdrawiam.

(Himmak5g) #13
  1. Nie zawsze liczy się ilość watów lecz też marka. Ja polecam jakiegoś corsaira 450-500 Watów w zależności jaka kartę dobierzesz.

2.Zależy jakie ma złącza a nie chce mi się teraz sprawdzać samemu.(wiem że cham ze mnie)

3.Grafika nie wymaga jakiejś super pamięci RAm zewnętrznej. Wystarczy jakis no name byle zeby pamieci nie było za mało. Jeśli chcesz podkręcać procka to najlepiej mieć dobrą pamięć jak Geil lub Patriot LLK

(system) #14

Radeon HD4850 jest bardo dobry a w 5 stówkach się zmieścisz :slight_smile:

(klopas) #15

nie kupuj karty bo szkoda kasy... spali ci się od razu jak podłączysz ją z takim zasilaczem...

(Emilmlo) #16

Timingi da się zmienić :stuck_out_tongue:

Geile nie za dobre są do o/c

W Zakładce ADVANCED/CHIPSET, timingi powinny być ustawione na 5-5-5-15

Czyli tak

DRAM CAS# Latency 5

DRAM RAS# to CAS# Delay 5

DRAM RAS# Precharge 5

DRAM RAS# Activate to Precha 15

Zapewne tak masz ustawione

Ale radze Ci nie podkręcaj na tym zasilaczu

(@ro) #17

Mam zamiar kupić zasilacz Corsair 520-550W. Pamięci 2x1GB Patriota, następnie kartę graficzną i na końcu podkręcić procesor.

Jakieś inne propozycje?

(Alzajac1) #18

Bardzo dobry pomysł i tak zrób tylko jeszcze kup na procka Pentagram Karakorum i będzie super :slight_smile:

(@ro) #19

Kupiłem pamięci 2x1 GB Patriota i podmienię je za te no name. Jutro kupuję CHIEFTEC 550W. I będę chciał zmienić timingi pamięci, mam pytanie jak je ustawić? Na końcu się zastanowię nad kartą graficzną.

(Adalbert) #20

Skąd ten Chieftec wyskoczył? Jaki dokładnie model?