Karta graficzna do 500 zł

Czy jest techniczna możliwość, że karta graficzna (w tym przypadku HD6870) fizycznie mi się nie zmieści ? Mam obudowę Tracer i jak na razie nie zamierzam jej zmieniać. Co w przypadku, gdyby karta była za duża ? Co miałbym począć ?

Przy okazji wymieniam też zasilacz, jestem gotów na kupno CoolerMaster 840 W. Czy może on się do mojej obudowy nie zmieścić i czy mogę od tak po prostu wymienić zasilacz do innej obudowy ?

Aha, i dodatkowo, czy trzeba jakieś chłodzenie do tej karty graficznej (HD6870) ?

R6870 to jakieś 24-27 cm (zależy od producenta), więc zmierz czy się zmieści. Co do zasilacza, ile chcesz w końcu na niego wydać? Bo coś mi się wydaje, że zaczynasz kombinować, nie bardzo wiem po co Ci zasilacz o takiej mocy (przy okazji podaj jakiś link do tego modelu).

Ostatnio widziałem zasilacz Cooler Master 840 W za 240 zł. Ale to chyba moja pomyłka, bo teraz przypatrzyłem się cenowo… Chcę kupić mocniejszy zasilacz (500W - 600W), by “starczył” na przyszłość, by też przy kolejnej zmianie karty graficznej nie zmieniać zasilacza.

Czy RAM DDR2 podejdzie do DDR3. Tak samo czy DDR3 podejdzie do DDR2 ?

Mam jeszcze zapytanie co do HD6870.

Czy różnica w taktowaniu procesora między 950 a 915 MHz to dużo ?

I czy różnica w taktowaniu pamięci między 4400 a 4200 MHz to dużo ?

  1. Za ~250 zł masz XFX Core 550W, a za ~40zł więcej Fractal Design Tesla 550W.

  2. Nie, DDR2 nie wejdzie do slotów DDR3 i odwrotnie.

  3. Różnice w taktowaniach nie są duże, także wzrost wydajności będzie mały. Jeśli wersja podkręcona kosztuje tylko trochę więcej to możesz dołożyć.

Byłem dziś w sklepie BAJT w Legnicy. Zaproponowali mi tam do mojego obecnego zestawu Radeona od GIGABYTEa, HD6870 1 GB DDR5 SOC z ceną 865 zł oraz zasilacz Be quiet! Straight Power E8-600W z ceną 455 zł.

Druga propozycja to ten sam Radeon, tylko że zwykły (nie SOC) oraz zasilacz Chieftec CTG-600-80P A80 z ceną 260 zł.

Są to zestawy (gdybym kupował zasilacz wraz z grafiką mam takie ceny; osobno są droższe). Jak widać cena jest o wiele większa niż ta z internetu z allegro. Ale co do zasilacza, czy ten Chieftec byłby dobry na kolejne 3-4 lata ? Gdyż na grafikę jestem gotów i na 99% będę brał HD6870.

Ja osobiście na podstawie towaru sklepu ProLine doszukałem się jeszcze trzech wartych uwagi zasilaczy po przystępnej cenie: Aerocool E80-700 700W, Tacens Radix V 650W 85+ i Tacens Radix IV 600W 85+. Który z tych wyżej wymienionych polecacie i który powinienem zakupić ?

R6870 w sklepach internetowych można dorwać nawet za ~650zł, dawać 2 stówy więcej to już gruba przesada. Zwłaszcza, że za ~800-850zł można dorwać już karty o klasę wyżej - R6950 i GTX560 Ti.

Ile masz w końcu pieniędzy na kartę + zasilacz? Będziesz zamawiał w internecie? Określ się wreszcie, bo znudziła mnie już ta zabawa w kotka i myszkę. Dopiero co chciałeś podpinać nową kartę pod Tracera 400W, a teraz sam sobie już potrafisz wybrać zasilacz? Podaj budżet to coś zaproponujemy.

Zasilacze do 250 zł:

Chieftec 500 W

Tacens 600W i 650W

Aerocool 700W

Grafika do 750-800zł:

Czyli prawdopodobnie HD6870 od GIGABYTEa z SOC

CO, jeśli moja płyta główna ma PCIE x16 2.0, a HD6870 2.1 ?

Jestem zdecydowany na HD6870. Wpisałem w ceneo.pl produkt i wyskoczyły mi następujące warianty:

1, 2 oraz 3. Który najlepiej zakupić i z którego sklepu ? Czy jest jakaś różnica i obawa przed innymi sprzedawcami ? Który mi polecacie ?

R HD 6870 bez OC większ różnica w cenie niż w wydajności a 80zł zostaje i weź z agito najlepiej.

Craig , co do zasilacza to według mnie tutaj wystarczy OCZ StealthXStream 2 600W

Co do grafiki to proponuję 6870 od Vertex’a a jeśli koniecznie musi być wersja OC to wersja od Gigabyte (podawałeś go wcześniej).

No i pamiętaj, że jeśli nie podkręcisz procesora to wyniki i tak będą marne (chociaż i tak dużo wyższe niż na nVidii)

Po specyfikacjach widzę, że dobry jest ten zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W. Ale czy nie lepiej dołożyć dyszkę lub dwie dyszki do tego Aerocoola ?

Craig , ten Aerocool nie jest dużo mocniejszy, niby ma te 80+ ale nie jest to do końca sprawdzona konstrukcja, nie wiadomo jak by się spisywał pod dużym obciążeniem.

A czy jeżeli brałbym HD6870 bez OC, potrzebne jest jakieś dodatkowe chłodzenie ?

I z jakiej firmy ? Wszyscy jesteście za agito?

Nie, nie jest potrzebne.

Agito jest ok :stuck_out_tongue:

Ok, to teraz “podsumowanie”, bo jutro już karta i zasilacz powinny być zamówione.

Czy do tej mojej nieszczęsnej płyty głównej (GigaByte GA-945P-S3 Intel 945P Socket 775) na pewno podejdzie HD6870 ? Chodzi mi o to PCIE 2.1

Czy HD6850 (wart 100 zł mniej) byłby lepszy niż HD6870 w stosunku ceny do wydajności ?

Wszystkie złącza PCI-E są ze sobą kompatybilne, aczkolwiek zdarzały się pojedyncze przypadki, że karty PCI-E 2.0 nie działały na niektórych starych płytach z PCI-E 1.0. Tyle, że to występowało na chipsetach nForce (tych starszych) i bardzo rzadko. U Ciebie powinno bez problemu działać.

R6850/6870 są tak samo opłacalne, bierzesz tą, na którą Cię stać.