Karta graficzna do MSI 6318

Chciałem poradzić się Was odnośnie zakupu karty graficznej do płyty głównej MSI 6318.

Posiada ona AGPx4. Pytałem w serwisie, tam powiedzieli mi, że spokojnie można do niej włozyć takie, które chodzą na AGPx8. Jednak czy to nie spowoduje, że karta będzie się “gotować”, nie mogąc rozwinąć pełni możliwości?

Obecnie pracuję na karcie NVidia Vanta, 16MB. Chciałbym coś w miarę taniego i wydajnego.

Możecie mi polecić coś ciekawego?

Nie bez obaw, mogę Cię zapewnić że tak nie będzie gdyż sam pracowałem tak przez 2 lata :wink:

poprostu karta nie bedzie wykorzystywać całej przepustowości tego łącza, ale to i tak minimalne różnice w jakości pomiędzy AGP4 a 8

inaczej ma sie to miedzy PCI-e a AGP ale to inna bajka :wink:

konkretniej ile kasy możesz przeznaczyc na to ?

i czy ma służyć do gier nowych starych itp :wink:

z takich przyzwoitych cenowo a zarazem wydajnych to polecałbym Radka 9550 :wink:

np ta:

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id= … ad=skapiec

kosztuje 200zł, są tańsze ok (180zł) ale 64bitowe także lepiej weś tę :wink:

mimo wszystko podaj więcej szczegułów :wink:

Przede wszystkim chciałbym, aby służyła mi dobrą rozdzielczością i odświeżaniem :slight_smile:

Co do grania? Grywam czasami sobie oczywiście - jest to gra, którą dostałem na urodziny - Age of Empires II: Age of Kings. Przyznam, że gdy na ekranie robi się tłok, trochę przycina :wink:

Ale niezależnie od gier chciałbym, aby ten zakup był jakąś inwestycją w przyszłość, żeby w razie rozbudowy sprzętu, karta nie odstawała :slight_smile:

Maksimum, ile mógłbym wydać, to około 200-230zł…

to w takim razie uważam moją powyższą propozycje za dobrą (skromnie :wink: ale w tym przedziale cenowym nic lepszego nie znajdziesz a karta jest naprawde dobra :wink:

link powyżej

poczytaj jeszcze forum bo sporo było o tych radkach :wink:

Mysle ze karta bedzie spełniac twoje oczekiwania

No oki, a jaka jest różnica poniędzy Sapphire a Gigabyte?

podaj dokładne modele o których myslisz,

procesor (GPU) jest taki sam ale mogą być zastosowane lepsze pamięci itp.

ogólnie ja bardziej lubie Sapphire, ale to i tak nie ma wielkiego znaczenia.

(moim zdaniem)

:arrow: http://age.pl/podzespoly/?k=467

Czy model, który podlinkowałeś wyżej, to są te pozycje?

:arrow: Radeon 9550 Sapphire 128MB, TV-out, DVI, 128bit

:arrow: Radeon 9550 GigaByte 128mb, TV-out, 128bit - tu model bez oznaczenia DVI

niedokładnie o te chodziło to był przykład :wink:

ale z tych co podałes to brałbym w ciemno

moim zdaniem lepszy,

polecam go podkrecic troszke :wink:

Ja równiez polecam

Bo sam go mam :slight_smile:

No tak się pytam, może i dziwacznie, lecz na prawdę w nowsze pozycje jeszcze nie miałem okazji się zagłębić :slight_smile:

Moją domeną jest póki co starszy sprzęt :wink:

Czyli ta karta…

Jeszcze zapytam - przy niektórych kartach widnieje po numerze oznaczenie SE. Wiem, że te karty są gorsze, ale w czym objawia się ta niższość i czym jest spowodowana?

SE jest okrojona. Ma na przykład mniej potoków, albo niższą magistralę.

To jest typowy chwyt marketingowy. Wiele osób nie zauważa tych dwóch literek, a potem są krzyki i płacze :smiley: