Karta graficzna do starego komputera

Witam serdecznie użytkowników, ze względu na mały budżet i raczej nie przewiduje jakiś większych pieniędzy, chciałbym trochę ulepszyć swój komputer. Interesuje się grami komputerowymi, głównie MMO w których ważna dosyć jest karta graficzna… dlatego też przychodzę tutaj z pytaniem.

Czy jest możliwość, aby zakupić lepszą kartę graficzną do mojego komputera do 400-500zł?

Czy procesor też ma duże znaczenie w tego typu grach?

A o to mój sprzęt.

Płyta główna: ASUS P5VD2-vm/si (Nie dawno wymieniana)

Karta graficzna: ATI Radeon X1330/1550 Series Secondary

Procesor: Intel Dual Core 1800 MHz

To chyba tyle, dziękuje wszystkim z góry za odpowiedz w temacie.

p.s prosił bym o nie odsyłanie mnie do innych tematów, to wszystko jest tam bardzo ogólnie napisane… także liczę na bezpośrednią pomoc w tym temacie. :slight_smile:

Ja wybrałbym jakiegoś radeona hd7770, no chyba że bardzo chcesz mieć karte od zielonych to możesz rozglądać się za GTX650/650ti.

Jeszcze takie pytanie, te karty na 100% wejdą do mojego komputera? :slight_smile:

To jest mój pierwszy raz jak będę wymieniał kartę graficzną, szczerze mówiąc jestem w tym zielony także prosił bym o uprzedzenie mnie, czy sprzęt który podacie na pewno będzie dobrze współgrał z innymi podzespołami ;p

Jaki masz zasilacz? (producent/moc)

Twoja płyta posiada złącze PCI-E więc powinno zadziałać.

7770 będzie się sporo marnować, coś pokroju 9600GT styknie.

Ważna jest informacja jaki masz zasilacz, płytę główną podałeś a więc masz tam wejście PCI-E, czyli w zasadzie wszystkie karty graficzne powinny Ci ruszyć. Cena jaką podałeś pozwala na zakup całkiem pokaźnej karty graficznej. Od siebie poleciłbym Geforce GTX650.

Otworzyłem komputer i przeczytałem takie parametry, jeżeli są złe to niech Pan mi powie gdzie na zasilaczu powinienem ich szukać.

ATX 12V 2.2

Model NO HH-400EBEA

Rated: 300W

Peak: 350W

Gdyby ten zasilacz był zbyt słaby, jestem w stanie zakupić go lecz rezygnując z części posiadanej kwoty na rzecz nieco gorszej karty. (Jeżeli ktoś znajdzie dla mnie odpowiednią kartę lub też nowy zasilacz, to bym prosił aby podać go tutaj z aukcją jakiegoś serwisu bądź ceną))

Chciałbym się odrazu zapytać, pamięć RAM i Procesor mają bardzo duże znaczenie w lepszej jakości typu gier?

Zasilacz Foxconn - ni to dobry, ni to słaby. Ciężko znaleźć o nim jakieś informacje, ale można asekuracyjnie wymienić na Aerocool VP-450 http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vp-450-359408/

Dziękuje, mógłby Pan podać jeszcze kartę w takim razie do kwoty 300zł-450? Najlepiej z tego samego serwisu.

I ponawiam pytanie również do reszty użytkowników, pamięć RAM i procesor mają duże znaczenie w przypadku “Chodzenia”

płynnie gry?

Pamięć ram: 2GB

Procesor: Intel Dual Core 1800 MHz

Mów mi Wojtek, na pana trzeba mieć wiek i wygląd, a u niespełna szesnastolatka tego raczej brak :smiley:

Przykładowo możesz taką kartę grafiki: http://www.morele.net/karta-graficzna-m … v1-533428/ - co prawda nie znam się za szczególnie, ale ta karta moim zdaniem jest nawet niezła.

Dziękuje Wojtku, jeszcze tak zapytam dla pewności. Ten zasilacz oraz kartę graficzną które mi podałeś, bez problemu dam radę podłączyć do swojego komputera? I czy owe części na pewno nie będą się gryzły z pozostałymi podzespołami komputera?

Płyta glówna: Asus P5VD2-VM/SI

Procesor: Intel pentium dual core 1800 MHz

Pamięć ram: 2GB

Twoja płyta główna (ASUS P5VD2-vm/si) ma złącze PCI-Express x16 więc karta będzie zgodna. A natomiast standard zasilaczy ATX jest już od ponad 10 lat, więc i o to też nie powinieneś się martwić. :slight_smile:

A procesor to masz dokładnie jaki, jeśli mogę wiedzieć? C2D E4300? PDC E2160?

CPUID: nazwa procesora Intel® Pentium® Dual CPU E2160 @ 1.80GHz

Jest to procesor na rdzeniu Conroe - niezłym w overclockingu - możesz go nieźle podkręcić, do 2.5 GHz luźno powinien pójść :slight_smile:

W jaki sposób to zrobić? :stuck_out_tongue:

Czy nawet na obecnym zasilaczu, nie będę wtedy musiał się obawiać o spalenie podzespołów po podkręceniu procesora?

Na jutro być może nagram film pomocniczy w podkręcaniu, ale jak narazie musisz się zadowolić wynikiem czyimś :smiley:

Ale na obecnym może lepiej radzę nie próbować podkręcać…

Dobrze, skoro już tak przeszliśmy do tematu procesora to może uda się skołować trochę pieniędzy na kości ram.

W obecnej chwili posiadam takie dwie kości:

Pole Wartość

DIMM1: Hyundai HYMP512U64CP8-Y5 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5.0-5-5-15 @ 333 MHz) (4.0-4-4-12 @ 266 MHz) (3.0-3-3-9 @ 200 MHz)

W jakiej cenie mógłbym zwiększyć swój ram do 4GB? (Przydał by się znowu serwis Morele.pl)

Szczerze powiedziawszy? To dołóż 300-400 zł i zakup nową platformę na Sockecie 1155, bo pamięci DDR2 są już dosyć drogie, procesora nie wymienisz na nowy (na LGA775 nie ma i3/i5/i7).

Ale jeśli już coś, to musisz wymienić na 2x2 GB - najtańsze: http://www.morele.net/pamiec-good-ram-d … dc-156446/

Hm, to póki co chyba poczekam z zakupem pamięci RAM, do czasu gdy będę posiadał trochę więcej pieniędzy na zakup nowej platformy. Co do karty graficznej i zasilacza to spróbuję je zakupić w najbliższym czasie, a gdybyś mógł nakręcić filmik nt. podkręcania procesora do 2,5 Ghz i wstawić gdzieś w tym temacie, to byłbym naprawdę wdzięczny.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc Wojtku oraz wszystkim którzy się wypowiadali w tym temacie. :slight_smile: