Karta Graficzna - duża temperatura


(kamilkom) #1

Witam mam kartę graficzną jak w opisie z seri Gigabyte i temperature mam 61 C w grach dochodzi do 81 C mialem max , a przy wlaczeniu komputera od rana jest 40 C . Czemu taka duża temperatura może być ? ss : http://i51.tinypic.com/2dvkh9z.jpg


(kamilkom) #2

Nowa karta niedawno kupiłem :slight_smile:


(darek0107) #3

Masz normalne temperatury


(kamilkom) #4

To nie są normalne moim zdaniem :wink: 60 C to dużo ,u kolegi na gt 220 1 gb zotac ma 30 C bez ociazenia a z 40 C tylko, może tym wyczyścić ? Sprężonym Powietrzem w Sprayu ?


(freedom) #5

Spore, może ogólnie masz ciepło w budzie? Jak temperatury pozostałych podzespołów? Karta chłodzona pasywnie czy jest na niej jakiś wentylator?


(kamilkom) #6

Nie ma wiatraka tylko jakiś tzw.metal :wink: , Komputer nie stoi przy grzeniku a reszta to tak 40 C.


(kamilkom) #7

Czym ? Sprężonym powietrzem ?


(freedom) #8

Wysoka, w testach tej karty (również pasywnych), temperatury w stresie dochodziły do ~60*C, w spoczynku przekraczały 30*C.

Ściągnij program Aida64 (chyba, że masz Everesta zainstalowanego) i zrób takiego screena:

Bo wygląda na to, że w budzie masz dosyć ciepło. Przy okazji możesz dotknąć radiatora karty i sprawdzić czy jest faktycznie gorący.


(system) #9

Potwierdzam, że temperatury karty przy pasywnym chłodzeniu są zdecydowanie normalne i nie ma się czym niepokoić, choć chłodzenie pasywne do gier jest raczej chłodzeniem problematycznym i ryzykownym. To jest raczej do pracy biurowej i internetu. Karty graficzne zawsze mają wyższą temperaturę niż pozostałe podzespoły komputera. Dla porównania moja grafika Radeon HD 4870 z aktywnym chłodzeniem od nowości ma temp 60 - 62 st w spoczynku i 68 - 70 przy obciążeniu wydajną grą, czyli jest dość wysoka, ale wszystko bez problemów dobrze działa. Wcześniejsza moja grafika GF 8800 GT miała temp 50 w spoczynku i 60 max w stresie. Temperatury są różne w zależności od producenta i modelu chłodzenia i modelu grafiki i nie ma co tak bardzo rozpaczać nad tym, jeśli te temperatury się różnią w różnych kartach. Karty wydajniejsze często mają wyższą temp niż mniej wydajne. Oczywiście duży wpływ na temperaturę karty ma temp i wilgotność w mieszkaniu


(witek-pl) #10

Zamontuj korzystając z żeberek radiatora wolnoobrotowy wentylator (90x90 lub 80x80 w zależności jaki się zmieści). Sam przewiew w budzie dużo nie pomoże...

p.s. karty z pasywnym chłodzeniem dla gracza to nieporozumienie i pic na wodę, fakt w komputerze biurowym czy mediacenter będzie cicho i temperatury na poziomie bo i wykorzystanie karty żadne, ale pod obciążeniem i tak trzeba zadbać o dobry przedmuch budy a to wiadomo dodatkowe wiatraki i tym samym hałas...


(kamilkom) #11

Mam screena 60 C http://i53.tinypic.com/64nrx5.jpg Wiatraczek na karcie graficznej pomoże ?


(witek-pl) #12

tak


(T Luk) #13

Jeśli ktoś decyduje się na kartę chłodzoną pasywnie to pierwsze o co powinien zadbać o dobrą wentylację obudowy. Drugą rzeczą (w razie gdyby wentylacja obudowy niewiele dała) jest zamontowanie na fabrycznym radiatorze (przy pomocy np. opasek zaciskowych) jakiegoś wentylatora 80 / 92 lub 120 mm...Zbicie temperatury murowane :slight_smile:


(Lanryna) #14

ewentualnie mozna poszukac jakiegos collera na allegro lub w innych sklepach cos mozna dopasowac a napewno bedzie o niebo lepiej:) sam sie zdecydowałes na pasywne chłodzenie karty>??? czy taka wcisnoł Ci sprzedawca??? jeśli grasz to może być ciężko bo ja miałem 8600gt i mialem prawie 100stopni w stresie przy dobrze wentylowanej budzie to juz mozna jajecznice robic na karcie grając jednocześnie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:


(igrek) #15

W sprzęcie z podpisu moja grafa ma 58 stopni w stresie mam 120mm wiatrak z tylu obudowy i nic więcej