Karta graficzna falujący obraz


(dawbor) #1

Witam! gdy wkładam do kompa radeona HD3850 obraz na monitorze skacze i faluje, na GF5200fx nie ma tego problemu, wydaje mi się że to wina zasilacza ale czy na pewno? (Codegen 350w). czasem obraz potrafi się z lekka ustabilizować ale gdy zaczyna mielić HDD obraz znowu zaczyna falować. Co wy na to? aha i jeszcze dodam iż na starym monitorze gdy pracowałem w 1024x768 (teraz na nowym 1680x1050) nie było tego problemu.


(Klik9) #2

Sterowniki najnowsze do Radeonów są? Stare od nVidii wyinstalowane?


(dawbor) #3

jak instalowałem system to radek siedział w piecu zainstalowałem sterowniki tylko do niego najnowsze i obraz falował potem wyjąłem radka włożyłem gf i obraz nie falował więc sterowniki nie mają tu nic do rzeczy :?


(Klik9) #4

Ale obraz faluje Ci już podczas włączania się komputera? W BIOSie też?


(dawbor) #5

w biosie nie gdyż tam jest niższa rozdzielczość faluje w wysokich rozdzielczościach np w natywnej mojego monitora 1680x1050


(Klik9) #6

Na moje oko albo karta walnięta albo mimo wszystko jakiś problem ze sterownikami...Jeżeli nie masz innego pomysłu, to jeżeli możesz sprawdź kartę na innym komputerze/monitorze o rozdzielczości 1680x1050. Może zobacz jeszcze jak to będzie na jakimś Linuksie z LiveCD...


(dawbor) #7

więc wykluczasz zasilacz? jakby nie było to troche dziwne że obraz skacze najbardziej gdy HDD jest obciążony..ale może faktycznie masz racje i karta jest walnięta.


(Klik9) #8

Nic nie wykluczam, dlatego proponuję Ci sprawdzenie karty na innym kompie...

A zasilacz swoją drogą - nawet jeżeli to nie jego wina to Codegen to szmelc - do wymiany nawet ze względu na możliwość samospalenia :wink:


(dawbor) #9

tak mi teraz przyszło do głowy, że może to też być wina przejściówki DVI>d-sub której używam na radeonie bo ma 2x DVI co wy na to ? nawet gdy obraz się ustabilizuje i nie skacze/faluje to czcionka jest rozmazana, myśle że przejściówka może mieć tu duże znaczenie. tak sobie na tą przejściówkę patrze i mi się wydaje dziwna bo ma bardzo mało tych styków http://twojepc.pl/html/wojny_klonow/s7.jpg u mnie jest połowa tego co na zdjęciu jak nie mniej, dokładnie to 11 razem z tym szerokim :expressionless:

EDIT

no dobra to nie wina raczej tych styków bo analog jakim jest d-sub nie potrzebuje tych wszystkich, tylko właśnie tylko te co mam na przejściówce :stuck_out_tongue:

EDIT

Podłączyłem gf 5200fx przez tą przejściówkę i obraz jest w porządku więc wiem już, że nie jest to wina przejściówki :stuck_out_tongue: