Karta graficzna - gdzie znaleść sterowniki?

(system) #1

Otóż chciałbym sprawdzić czy nie ma nowszych sterowników do mojej karty graficznej.

Po wejściu w menadżer urządzeń i wybraniu karty graficznej pokazuje mi się:

RV530 LE (Microsoft Corporation - WDDM)

Po otworzeniu jej widzę jeszcze:

Producent: ATI Technologies Inc.

Wersja zainstalowanego steronika to "7.14.10.8333" a data jego wydania to: 2006-08-25

Sterownik ma dwa lata więc tak myślę, że troche przestarzały jest.......

Problem w tym, że nie mam pojęcia gdzie znaleść sterowniki do tej karty....

(adam749) #2

Ściągnij program Everest.

Wchodzisz w Komputer > Podsumowanie > spisujesz EKRAN.

(JesperKyd) #3

A sam nie wpadłeś na to iż sterowniki mogą być na stronie producenta?

(Binio21) #4

Ja miałem taki problem, że zaktualizowałem sobie sterownik na oficjalny to po paru dniach wyskakiwały błędy catalysta, nie dało zmienić się rozdzielczości

( ustawiała się na 800x600 ), a jakość kolorów zmieniała się na 16 bitów i nie dało się tego zmienić. Chyba catalysta nie można aktualizować. Zmieniłem se na najnowsze omegi i śmiga jak miło :slight_smile: Polecam omegi, bo są fajne i co najważniejsze Ja ich używam :stuck_out_tongue:

(system) #5

Wszedłem na strone producenta,

wybrałem Windows Vista 32bit->Readon->x1650 Series

Przeniosło mnie na jakąś stronę. Ściągnąłem z niej sterownik:

Catalyst Control Center (32 bit) (Polish) (Option 2)

Zainstalowałem i zresetowałem komputer. Po ponownych uruchomieniu otrzymałem komunikat:

tolh2.th.jpg

Więc...Co robic? Może zainstalowałem nie to co trzeba...?

(Binio21) #6

Usuń dotychczasowe sterowniki i zainstaluj omegi. Po pewnym czasie wszystko ci się spie..... Tak to już jest z tymi sterami. Albo orginalne z płytki, albo najnowsze omegi.

(system) #7

Problem rozwiązany : )

Wpisałem w google 'sterowniki do raedon x1650 series'. Wyskoczyło mi coś, pobrałem dwa pliki i teraz wyszstko działa jak należy :slight_smile:

W końcu nie tną mi się niektóre programy ; )