Karta graficzna - gdzie znaleść sterowniki?

Otóż chciałbym sprawdzić czy nie ma nowszych sterowników do mojej karty graficznej.

Po wejściu w menadżer urządzeń i wybraniu karty graficznej pokazuje mi się:

RV530 LE (Microsoft Corporation - WDDM)

Po otworzeniu jej widzę jeszcze:

Producent: ATI Technologies Inc.

Wersja zainstalowanego steronika to “7.14.10.8333” a data jego wydania to: 2006-08-25

Sterownik ma dwa lata więc tak myślę, że troche przestarzały jest…

Problem w tym, że nie mam pojęcia gdzie znaleść sterowniki do tej karty…

Ściągnij program Everest.

Wchodzisz w Komputer > Podsumowanie > spisujesz EKRAN.

A sam nie wpadłeś na to iż sterowniki mogą być na stronie producenta?

Ja miałem taki problem, że zaktualizowałem sobie sterownik na oficjalny to po paru dniach wyskakiwały błędy catalysta, nie dało zmienić się rozdzielczości

( ustawiała się na 800x600 ), a jakość kolorów zmieniała się na 16 bitów i nie dało się tego zmienić. Chyba catalysta nie można aktualizować. Zmieniłem se na najnowsze omegi i śmiga jak miło :slight_smile: Polecam omegi, bo są fajne i co najważniejsze Ja ich używam :stuck_out_tongue:

Wszedłem na strone producenta,

wybrałem Windows Vista 32bit->Readon->x1650 Series

Przeniosło mnie na jakąś stronę. Ściągnąłem z niej sterownik:

Catalyst Control Center (32 bit) (Polish) (Option 2)

Zainstalowałem i zresetowałem komputer. Po ponownych uruchomieniu otrzymałem komunikat:

tolh2.th.jpg

Więc…Co robic? Może zainstalowałem nie to co trzeba…?

Usuń dotychczasowe sterowniki i zainstaluj omegi. Po pewnym czasie wszystko ci się spie… Tak to już jest z tymi sterami. Albo orginalne z płytki, albo najnowsze omegi.

Problem rozwiązany : )

Wpisałem w google ‘sterowniki do raedon x1650 series’. Wyskoczyło mi coś, pobrałem dwa pliki i teraz wyszstko działa jak należy :slight_smile:

W końcu nie tną mi się niektóre programy ; )