Karta graficzna GeForce 2 MX 400 64Mb

Kupiłem karte graficzną GeForce 2 MX 400 64Mb tv-out, wcześniej miałem GeForce 256 32Mb AGP tv-out ale mi sie przypalil, dobra ale wrocmy do GeForca 2 założyłęm ją uruchomiłem kompa i wykrył mi ją więc zainstalowałem sterowniki i po ponownym uruchomieniu komputera w momencie kiedy ma się pokazac pulpit komputer się restaruje i tak w kółko, na awaryjnym sie normalnie uruchamia, ni i biore w awayjnym usuwam ten sterownik uruchamiam w normalnym i instaluje inny sterownik i to samo. W sterownikach w wersji od 2x.xx do 3x.xx jest ten restart natimiast w noeszych sterownikach w momencie kiedy sie 2 raz pokazuje plansza z logo windows komp sie wiesza znaczy przstaje chodzic ten pasek uruchamiania i jeszcze przez chwile pracuje dysk twardy i koniec nic sie nie da zrobic tylko restart. Próbowałem też sterów omegi jest to samo. Karta jest sprawna bo u wujka działa. Mam win98SE i płyte główną intela BX. a i w tej chwili pracuje na tej przypalonej GeForce 256.

Pozdrawaim !!

a w awaryjnym idzie?? możliwe że coś nie tak z windowsem .

czy restartuje się tylko czy wyskakuje też jakiś błąd?? skąd masz te sterowniki??

Tylko się restartuje i nie wyskakuje żadnego błędu, po zainstalowanieu sterów sie nie uruchomi a stery mam różnie jedne z czaopisma inne z internetu a najnowszy był ze strony producenta. no a w awaryjnym idzie ale na 16 kolorów i rizdzilczosć 640-480 to w normalnym jako standardowa karta graficzna też idzie tylko że 256kolorów i mała rozdziełczość.

Jesteś pewien czy ta karta 2MX jest sprawna.

Włóż starą i odinstaluj oprogramowanie i stery i uruchom ją na sterze systemowym.Wyłącz kompa i wsadź sprawdzoną karte 2MX i zobacz jak chodzi na sterze systemowym.

Jak się restartuje,to albo naprawa systemu przez setupcor.exe , a najlepiej świeży system tak.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Możliwe że karta ma problem ze współpracą z płytą główną.

Ster zastosuj 28.32 lub 30.82.

Jak nie będziesz używał wyjścia TV to ster 56.64.

Na sterze systemowym chodzi normalnie a napewno jest sprawna.

a system xp mi si enie zainstaluje nie wiem czemu jak dam instalacje i jak uruchamia ponownie kompa to jak wyskakuje menu wybory system 98 lub instalacja xp to jak dam instalacja xp wychodzi czarny ekran i amen. spróbuje jeszcze wina 2000 ale bee go mial dopiero jutro. a z tym od nowa zainstalowaniem systemu to strasznie duzo programów które mam zainstlowane potrace i bede musial wszystko od nowa instalować. A stery stare odyinstalowywalem nawet programem nfr (nvidia files remower).

Zobacze jeszce z tym 2000 może w nim bedzie działać.

A xp profesional sie nie instaluje na starszych kompach ?

XP musisz instalować na innej karcie grafiki,jakaś ATI lub inna może być PCI - obsadzasz I slot licząc od AGP.

Wsadzasz do kompa zamiennik instalujesz goły XP,wyłączasz kompa,wsadzasz właściwą karte i start i robisz dalej co trzeba.

Mam starą karte na pci S3trio 1 Mb może był tak stara karta ?

Może być - byle sprawna.

Lipa na tej starej karcie to samo i xp sie nie zainstaluje kopiuje tylko pliki potrzebne do instalacji i po ponownym uruchomieniu kompa czarny ekran i dysk nonm stop swieci ciagle tak bez konca.

w tej cghwili pracuje na tej starej i jakie ladne kolory w poruwnaniu do tej przypalonej

To może płytka CD z XP do kitu lub co bardziej prawdopodobne masz jakieś uszkodzenia sprzętu - XP wykryje nawet drobną niesprawność.Na tym sprzęcie zostań na WIN98SE,ewentualnie 2000.

No spróbuje jeszce tego 2000, dzis w nocy albo jutro gio bede mial.

Są jeszcze jakieś inne systemy operacujne oprócz Windows i Linuxa ?

Jeszcze do kompów parę jest,w Polsce raczej rzadko spotykane.

Ze starych, a znanych to DOS.

Wrzuć i poczytaj.

systemy operacyjne, stosowane systemy operacyjne

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Przykład.

http://www.psi.elk.edu.pl/programnaucza … peracyjne/

http://prace.sciaga.pl/20749.html

ee XP chyba wymaga minimum 32 mb grafiki

Podejrzewam że do uruchomienia XP wystarczy karta grafiki z 1 MB pamięci.Choć głowy nie daje bo na 2 MB to napewno się uruchomi,bo takową posiadam i używana.

Tak więc myśle że wystarczy karta grafiki i XP ruszy i nieważna jest tutaj ilość pamięci.

Ale może userzy sprawdzali to na karcie z 1MB pamięci to napiszą.

właśnie taką posidam i nie rusza xp

więc płytka jest walnięta szkoda ale z tego co pamiętam to twój sprzęt jest leciwy więc XP odradzam spróbuj jeszcze raz 98SE zainstalować tylko formata porządnego zrób

Więc tak dotarł już do mnie win 2000 profesional i właśnie na nim teraz pracuje, ale po kolei.I chyba wiem czemu sie xp nie instaluje.

  1. Uruchomiłem wina 98se włożyłem płytke 2000 i zapytał się czy zaaktualizowac system dałem że nie i dałem nowa instalacja.

  2. komp się uruchomił ponownie i wyszedł niebieski ekran instalacji 2000 i nagle czarny ekran i po chwili wyskoczył błąd i nie dało się dalej kontynuować instalacji a o to treśc tego błędu.

*** STOP. 0x000000A5 (0x00000009,0xFE4F6168, 0xFE5107D4,0 , 0,00000001)

Występujący w systemie BIOS ACPI nie jest w pełni zgodny ze specyfikacją ACPI

tu pisalo cos o aktualizacji lub skontktowaniu sie tam z kims

Mozesz wyłączyć tryb ACPI podczas instalacji w trybie tekstowym. W tym celu gdy pojawi się wezwanie do zainstalowania sterowników pamięci masowych naciśnij klawisz F7

Tak więc zrobiłem i system się zainstalował.

Ale w 2000 też karty nie zainstaluje, na systemowym sterze chodzi a na sterowniku nVidi po ponownym uruchiomieniu kompa gdy sie system laduje to pasek postepu staje na samym koncu i lipa. stoi tak bez konca.

Moja karta ta przypalona GeForce 256 32Mb tv-out na 2000 działa i to na najnowszym sterowniku a w 98 na najnowszych nie dzialala.

Tak wię powiedzcie mi co z tym błędem który wyskoczył ?

I w takim razie jaką mam sobie kupić karte graficzną żeby mi poszła ?

Pozdrawiam !

Najnowszy bios lub wymiana płyty głównej.

http://support.microsoft.com/?kbid=256841&sd=RMVP

To jest bardzo poważny problem ?

A jak kupie nową płyte główną to G2MX mi podejdzie wtedy ?

A apropo karty graficznej to ta co mi sie przypaliła G 256 to była pierwsza karta wyposażona w procesor graficzny GPU bodajże, a czy Riva TNT2 posiada taki procesor ?

To jest tak jak z jutrzejszą pogodą - problem zasilania,nowe płyty mogą nie mieć zasilania AGP 3.3V tylko 1.5V i inne problemy.

Nowa płyta - nowa karta.

Mylisz pojęcia - GPU ogólna nazwa chipa grafiki, typ chipa to co innego.

CPU - procesor kompa

GPU - procesor karty

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenz … 00_1.shtml