Karta graficzna geforce do 300zł pod gry

szukam karty geforca do 300zł pod najnowsze gry, crysis 2 na przykład. Mam zasilacz Chieftec 470W

myśle nad GT440, może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi bo na allegro podają coś takiego:

TO ile ta karta w końcu ma tej pamięci, 1GB czy 0,5GB

  1. Jak rozumieć wymogi kart co do zasilaczy, jak pisze minimalny zasilacz 400W to taki ma być czy jeszcze trzeba doliczyć rezerwe na procek, ramy i resztę, czyli powiedzmy +100W? Mój procesor potrzebuje chyba około 70W e8400 intel

Nie bierz tego badziewia. Do 300zł lepiej wziąć coś z serii 8xxx np 880gts albo radeona hd 4850. turbo cache czyli pamięć współdzielona. 512mb ma swojej pamięci a drugie 512 z pamięci systemowej może ci zabrać

Do 300 zł najwydajniejszą kartą będzie 9800 GTX+ lub taj jak wyżej kolega pisał 8800 GTX lub 8800 Ultra lub minimalnie mniej wydajny Radeon HD 4850.

Karta GT440 jest znacząco mniej wydajna od powyższych i nie zalecam jej kupna.

Co powiecie o GTS 450 myśle że moge dołożyć trochę pieniędzy. Czy w ogóle zasilacz 470W da rade? Aha i jaki jest najlepszy wydawca kart, ASUS, Gigabyte są dobre?. PALIT ma dosyć tanie ale coś mi sie to chińsko kojarzy…

Zasilacz gra tu pierwsze skrzypce. na Gts-a zasilacz Ci starczy na luzie. Chociaż w sumie używany radeon 5770 a jest lepszy od tego GTS450- powinien też być w cenie 300zł. Palita nie bierz, sam miałem na Geforce 9600GT jest zajebiście głośne, zmieniłem na inne. Nie wiem jak jest teraz może się poprawili, ale ja bym brał z Sapphire, mam kumpla komputerowca ( tak jak każdy tu na forum :D) Szafiry są ciche.

chieftec 470W

Za dobrej jakości GTS 450 z DDR5 trzeba dać ok. 400 zł. I tutaj znowu do 400 zł ta karta jest nieopłacalna jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności.

Do 400 zł najwydajniejszą kartą będzie Radeon HD 5830. Natomiast jak już musisz mieć GeForca to będzie to GTX 275 lub z bardziej dostępnych lecz minimalnie mniej wydajna GTX 260. Wszystkie wymienione karty są o klase lepsze od GTS 450 i w tym wypadku nie polecam GTS 450.

Racja, ale szuka karty do 300zł, więc pod tym kątem trzeba mu poszukać :smiley:

a tak wogóle to jaki masz procesor? chyba GTX260 na dual core będzie zmulał nie?

dual core e8400

dobry procek. Nie powinno być problemu ^^ jak kolega wyżej, dozbieraj 100zł albo męcz się z GTS ^^

http://allegro.pl/radeon-hd5770-1024mb- … 79419.html

Podwyzam do 400zł i podjalem decyzje na to:

http://allegro.pl/powercolor-ati-hd5770 … 75240.html

odpiszcie czy warto i kupuje… (tylko odp obiektywne :slight_smile: )

Warta swojej ceny. Ogólnie w większość nowych gier zagrasz

Jak kolega wyżej, brałbym.

W sumie ja na swojej grafie gram we wszystko co chce na full prócz gta 4. (dirt 2 mafia 2 oblivion fifa 11 nfs hot pursuit) Wszystko ładnie śmiga więc na hd 5770 będzie działać.

Radeon HD 5770 będzie na pewno lepszym rozwiązaniem niż GTS 450. Natomiast ja proponowałbym jeśli tylko Twój zasilacz da radę zakup karty wspominanej wcześniej przeze mnie czyli Radeona HD 5830.Jest on znacząco szybszy od Radeona HD 5770.

Radeon HD 5830

Radeon HD 5830

a nie bedzie problemu zadnego, bo ja mam procesor Intel ???

To nie ma nic do rzeczy, procesor jak procesor, a skoro polecają to wiedzą co robią nie? :smiley:

raczej kupie jednak zawsze wole wszystko sprawdzić bo kupie ta karte na kilka lat (mam nadzieje).

W Google też jest sporo problemów jak sie wpisze “hd5770 problem”. Ludzie mają jakieś paski, gry im się tną, system wariuje itp. A procki i zasilacze lepsze od mojego więc tak bajecznie do końca nie jest…

Taa wpisz hd 5830 problem i też ci wyskoczy :stuck_out_tongue:

Już kupiłem, mam nadzieje że nie trafię na wadę fabryczną. I mam nadzieje że różnica będzie diametralna np w Crysis 2, wczoraj kupiłem grę i mi chodzi na 8600gt o dziwo :smiley: