Karta Graficzna - Gigabyte HD 4670

Witam mam 300 zł i chciałbym sie dowiedzieć czy jak kupie ta kartę będe mógł bez problemu grac na najlepszej grafice ?

Info o karcie :

1_addhuge.jpg

Parametry ogólne

Wyposażenie: Driver CD, instrukcja

Dodatkowe oprogramowanie: Nie

Parametry techniczne

Model karty: Gigabyte Radeon HD 4670 Zalman

Producent chipsetu: ATI

Typ chipsetu: Radeon HD4670

Rodzaj złącza: PCI Express

Taktowanie procesora [MHz]: 750

RAMDAC [MHz]: 400

Wielkość pamięci [MB]: 1024

Technologia wykonania [nm]: 55

Taktowanie pamięci [MHz]: 1600

Procesory strumieniowe: 320

Typ pamięci: DDR III

Szerokość magistrali pamięci [bit]: 128

Chłodzenie chipsetu: Aktywne

Chłodzenie (opis): Wentylator Zalman (zajmuje dwa sloty)

SLI: Nie

Cross Fire: Tak

Low Profile: Nie

Zgodność programowa: DirectX® 10.1, Shader Model 4.1, OpenGL 2.1®

Inne:

Obsługa technologii CrossFireX™ oraz Avivo™HD

Złącza

D-Sub: 1

DVI: 1

HDTV: Gniazdo HDMI

Liczba obsługiwanych monitorów [szt.]: 2

Wejścia: Nie

A może jakieś inne propozycje ? Prosze o pomoc

Podaj resztę configu kompa, bo nie wiadomo, czy ona będzie ona najlepszym wyborem. O co ci chodzi w tym zdaniu “…bez problemu grac na najlepszej grafice” Chodzi ci oto na jakich detalach będzie mógł grać??? Za ok. 310 zł możesz dorwać już GF 9600 GT, a za ok. 250 zł masz wydajnościowo podobną grafę do ATI 4670 mianowicie GF 9600 GSO (jeżeli chodzi o tę grafę to brać w wersji z pamięcia DDR3 i 384 pamięci własnej lub 768 mb, żadne 512 mb! !!

po pierwsze, za tą cenę dostaniesz lepszą grafikę. Po drugie jurninho25 strasznie ściemnia! - nie słuchaj go bo będziesz grać najwyżej co to w GTA SA. Przecież to logiczne, czym więcej pamięci tym lepiej! A nie trujesz kolesiowi […] że najlepiej jest brać 9600 GSO - czysty idiotyzm! GSO jest od domowych zastosowań, pograsz w nowsze gierki ale nie na “najlepszej grafice”. - O tym możesz pomarzyć przy tej grafice. Najlepiej brać 9800GT w specyfikacji nie widać różnicy pomiędzy 9600GT - ale tak na prawdę jest znacznie wydajniejsza… Bierz wersje którą chcesz, albo 512MB albo 1GB. Chociaż do 300zł to możesz kupić najwyżej tego zwyczajnego Palita:

http://allegro.pl/item670731734_palit_g … _1800.html

Ja bym wolał dozbierać z 150zł i w tedy można rozważać jaką tu grafę wybrać :wink:

Bym uzbieral ale niestety nie mam jak poniewaz teraz mam radeona x1900 ale tak strasznie sie grzeje ze jak cokolwiek wlacze to sie przegrzewa i wylacza sie komputer ;/

#up

512 mb pamieci to nie jest zamało na nowe gry ?

michaelllo69 chyba Ci się coś w główce poprzewracało, i chyba dopiero w zerówce jesteś bo dobrze nie umiesz czytać, więc weź się ogarnij na początek. Czy ja piszę że im mniej pamięci tym lepiej chyba nie. Wspomniałem, że w tym modelu grafy jaką jest ATI 4670 nie czuć ogromnej różnicy pomiędzy wersją z 512 mb pamięci a 1 GB pamięci. Owszem w lepszych grafach ta różnica staje się większa np. ATI 4850 lub lepsze. Co do GF 9600 GSO czy ja napisałem, że najlepiej jest brać 9600 GSO??? Chyba nie wspomniałem tylko że ten GF 9600 GSO jest prawie tak samo wydajny jak ATI 4670 512 mb. I co ty mu doradzasz GF 9800 GT. Buahahaha. Nie bierz 9800 GT, cena jego to minimum 390 zł, a w podobnej cenie masz ATI 4850 która jest zaznaczam sporo wydajniejsza od 9800 GT. Jak mu doradzasz GF 9800 to GTX+ a nie GT :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Więc nie wypisuj tu głupot i czytaj uważnie posty. Bo nie potrzebnie się wychylasz, a wiedzę masz małą.

Jak masz obecnie ATI X1900 to podaj konfigurację kompa, w celu odpowiedniego dobrania grafy.

512 mb w zupełności wystaczy jeżeli grasz na średniej rodziałce. A jeżeli grasz na dużej to 1 Gb się przyda.

Procesor : 2 rdzeniowy 3.2 ghz intel

Plyta główna : Asus

Karta Graficzna : radeon x1900 ( złacze PCI -Express )

Pamiec ram : 4 gb ddr 2

System : Windows XP

Dysk : 250 gb WD

Podaj jaki to model procka, podaj także dokładny model płyty głównej, ramy z jaką częst. taktowania pracują??? Jaki masz zasilacz (podaj markę, model i moc). Wtedy się coś dobierze konkretnego:)

Mogę wysłać ci te informacje w weekend bo teraz jestem w innym mieszkaniu i dokladnie nie wiem jaki to sprzet

Heh to mogłeś założyć ten temat kilka dni później, bo konkretów na razie nie ma, ale temat mogą do tego czasu usunąć. Bez szczegółowej specyfikacji ciężko będzie coś dobrać. No ale chyba wybór będzie się toczył międzu ATI 4670 DDR3/DDR4 a GF 9600 GT.

Jak bede miał informacje to ci wysle prywatna wiadomość dzięki za interesowanie i za pomoc ;]

A jesli o ta karte co chciałem kupic to ona nadaje ci tylko do gier typu colin 2 ?

Tylko jak będziesz pisał na PW to pisz konkretnie:D Czyli podasz pełny config i napiszesz czego chcesz, lub przypomnisz mi o tym wątku :stuck_out_tongue: Bo za kilka dni mogę już nie ogarniać ocb :lol: :lol:

Colina Dirta na spokoju łyknie co dopiero Colina 2 :smiley:

klasyka, proponuję poczytać opinie o różnych modelach radeona 4670 na stronie komputronika. Tam ludzie często wypisują swoją konfiguracje kompa przy danej grafie i jakie gry im chodzą.