Karta Graficzna HP PAVILION Dziwna Sprawa

Witam Jestem posiadaczem laptopa HP pavilion dv6510ew. Karta graficzna:geforce 8400m gs. Grając w grę Call of Duty Modern Warfare 2 w pewnej chwili wydobył się dziwny dźwięk z głośników i ekran dziwnie zaczął falować. Wyłączyłem kompa i włączyłem jeszcze raz. Od razu zauważyłem że początkowe logo HP razem z reszta napisów przesunęło się o mniej więcej 1/4 w lewo i przeszło na stronę prawą ekranu… Ale nic czekam może dalej będzie lepiej. Niestety było gorzej. Windows nie dosyć że uruchomił się w takim przesynięciu to rozdzielczość zmieniła się na 640x480 i 16 kolorów, masakra jakaś. Otworzyłem menadżer urządzeń żeby sprawdzić czy coś z kartą może nie tak no i pokazał się wykrzyknik na karcie graficznej a po wejściu we właściwości info: System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43) O co chodzi? Zaznaczam że nie instalowałem nic nowego, naprawdę nic, sterowniki cały czas te same ale na wszelki wypadek ściągnąłem nowe ale nic to nie dało. Nie mam pojęcia co może być przyczyną? Karta graficzna? Może coś nie tam z Windows-em? Zaznaczę również że jeżeli chodzi o tą grę to mam z nią do czynienia od października i nic się nie działo nawet niepokojącego. Mam nadzieję że ktoś z Sznownych Forumowiczów będzie w stanie mi pomóc :slight_smile: Mam taką nadzieję. Pozdrawiam wszystkich bardzo Serdecznie

Kod 43

System Windows zatrzymał to urządzenie, ponieważ zgłosiło ono problemy. (Kod 43)

Zalecane rozwiązanie

Jeden ze sterowników urządzenia powiadomił system operacyjny o określonej awarii urządzenia.

Jeśli skorzystano już z Kreatora rozwiązywania problemów, można poszukać dodatkowych informacji o diagnozowaniu tego problemu w dokumentacji sprzętu.

p.S - nic dodać nic ująć , problemem może być wadliwe działanie karty graficznej , bądź zasilacza… Kartę można sprawdzić - odinstalujesz sterowniki grafiki , przeczyścisz rejestr systemowy CCleaner-em , restart i na nowo zainstalujesz sterowniki do karty graficznej. Z zasilaczem już nie będzie tak łatwo ( pozostaje obsługa serwisowa ) ,a tak na marginesie to laptop nie służy do grania…kup sobie konsolę albo stacjonarny komputer - sugeruję Ci to jako przestrogę i dobra radę …

Tutaj raczej nic nie da odinstalowanie sterownika. Prawdopodobną przyczyną jest brak połączenia między układem graficznym a płytą główną. Przypuszczam, iż bez reballingu grafiki się nie obejdzie. Jest to bardzo standardowa usterka w większości serii Pavilion (kulki nie zawierają ołowiu i dlatego są podatne na wysoką temperaturę).

P.S. Twierdzenie, że notebook nie nadaje się do gier pozostawię bez komentarza.

joksiu , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Jeśli miałeś problem z laptopem HP i jest na gwarancji spokojnie możesz dzwonić do serwisu. Sam miałem podobny przypadek, na ekranie pojawiały się BlueScreeny - nawet zaraz po przywróceniu Visty z partycji Recovery. Nie pomagały normalne metody, dlatego zadzwoniłem do serwisu bo na tym laptopie nie dało się normalnie pracować.

Następnego dnia przyjechał kurier, wziął spod moich drzwi laptopa i po około tygodniu dostałem go z powrotem do domu. Od tego czasu sprawuje się idealnie…

Dlatego spokojnie możesz dzwonić do serwisu i być spokojny o swojego laptopa…

Dziękuję za odpowiedzi. Osobiście stawiałem na odklejenie się układu graficznego. Nie mam już niestety gwarancji więc będę musiał poszukać jakiegoś dobrego serwisu a potem zapewne będę próbował sprzedać tego laptopa bo nigdy nie wiadomo czy podobny problem ni wystąpi za jakiś czas a jest taka możliwość więc po co wyrzucać pieniądze na naprawy.

Dodane 25.05.2010 (Wt) 8:51

Ciekawa sprawa się pojawiła: uruchomiłem laptopa żeby sprawdzić czy nadal jest tak jak było a tu moje zdziwienie bo laptop normalnie odpalił… Wszystko OK. No więc odpalam film żeby sprawdzić czy nie stanie się takie coś jak przedtem. No i niestety stało się ehh. Dokładnie ta sama sytuacja. Teraz to już mam lekkie wątpliwości czy to na pewno jest problem z odklejeniem się układu graficznego. Może jeszcze jakieś propozycje wyjścia z tej sprawy?