Karta graficzna i procesor

witam, chcę zmodernizować kompa, kupić kartę graficzną 512mb na agp i procesor dwurdzeniowy na socket 775

moje dane kompa teraz:

Intel Celeron 2.9

2.5GB Ram

Ge Force 6200 256mb

Fever 400 watt (to pisze na zasilaczu)

proszę o ceny, jak najtańszych części nawet z allegro ( chce złożyć kompa a nie wydać za dużo, chciałbym chociaż GTA 4 na low odpalić :roll: )

Witaj,

Z tym zasilaczem raczej wiele nie zdziałasz w modernizacji. Grafikę z niskim poborem energii, nie wymagającej dodatkowego zasilania mogę Ci polecić Radeon HD4670 - używany kosztuje ~130 zł

Wiem, że nie o to pytasz, ale rozważ sprzedanie tego co masz i kupno nowej taniej płyty głównej na am3 + tani athlon x2. Zintegrowana karta będzie lepsza niż GF6200 (miałem). Albo płyty na 775 + pci-e gdzie będzie pasował ten celeron i potem wymienisz na jakiegoś quada.

Długo inwestowałem w 755 i agp, nie dałem się namówić na zmianę, teraz wymieniłem i na prawdę nie żałuje, że dopiero teraz…

PS. Jaka płyta główna?

ehh na allegro jest tylko to http://allegro.pl/nowy-club3d-hd4670-1g … 88429.html ale droga strasznie 369,00 zł :expressionless:

EDIT: płyta: ASRock 775i65PE

Dodane 07.03.2011 (Pn) 20:55

jak możesz to podawaj mi odrazu linki do dobrych tanich płyt głównych najlepiej z DDR3 i PCI-E x16

Dodane 07.03.2011 (Pn) 21:18

mi wyszło coś takiego:

Płyta Główna: http://allegro.pl/foxconn-a74ml-k-3-0-c … 73843.html

Procesor http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-x … 28647.html

jak macie coś tańszego to piszcie :slight_smile:

Do tej płyty i tak najlepszy procesor jaki można wcisnąć to mały grzejnik, czyli Pentium D :frowning:

Ramu masz 2,5GB, w tej płycie są banki ddr1, jeśli masz 2x1GB to można nie najgorzej na Allegro sprzedać.

GF6200 też nieźle trzyma cenę, ja pod koniec roku 2010 sprzedałem drożej niż kupiłem :wink:

Jeśli nie zależy Ci na takich nowościach jak SATA III czy USB 3.0 to NOWĄ płytę kupisz już spokojnie do 200zł, a i za 150zł nie będzie problemu (taką z core unlocker, obsługą 6 rdzeniowych phenomów, za 100zł też kupisz nówkę zresztą).

Za 300zł możesz dorwać Phenom II X2 555 i próbować odblokować dodatkowe 2 rdzenie, albo Athlon II X2 250 za 200zł.

4GB DDR3 do 200zł spokojnie.

Uśredniając za procesor, płytę i pamięci dasz maks 600zł, do tego kupić nowy markowy zasilacz. Karta zintegrowana i tak będzie lepsza niż GF6200 i za miesiąc, dwa możesz kupić inną.

Wiem, 600zł to może być dużo, ale po sprzedaniu starego komputera (chociażby na allegro i koniecznie na części) zrobi się z tego ~300-400zł do zainwestowania, a jakość i możliwość rozwoju jest NIEPORÓWNYWALNA. Ceny jakie podałem to na szybko i pierwsze z brzegu, więc jak poszukasz to będzie jeszcze taniej.

Za 4670 za chiny ludowe bym nie dał 369, za 5750/5770 na pci-e dasz niewiele więcej…

Pewnie trudno będzie przekonać do takiej modernizacji, ale na prawdę warto, ja teraz pluję sobie w brodę, że olałem 755 i agp w styczniu 2011…

a co wy na to ?

Płyta główna:

Asus M4N68T-M V2 /nForce 630a, DDR3-1333/

179 zł

AMD Athlon II X2 260 /3.2GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/

230 zł

Pamięć RAM:

Kingston 2GB 1333MHz CL9

79 zł

Zasilacz:

Fractal Design Integra 400W

179 zł

Płyty musisz chociaż trochę poprzeglądać, odpowiadając sobie na pytania czego oczekujesz. Jeśli nie podkręcasz i nie musisz mieć super-mega-ultra płyty to taka za 100-180 wystarczy zupełnie. Droższe będą miały różne dodatkowe możliwości, czy to odblokowanie rdzeni, czy autopodkręcanie, tu musisz sam zdecydować. (Aha i jaka karta zintegrowana w nich jest, chyba, że chces od razu coś na pci-e kupić).

Procesor lepiej na am3 czyli Athlon II lub Phenom II.

Do kingstona przyczepić się nie można, jednak 3-4GB były by bardziej wskazane niż 2.

Zasilacze - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html (stare, ale trendy się dużo nie zmieniły).

Aż mi głupio jeszcze raz to pisać, ale wierz mi, olej 755 i agp… :wink:

Patrząc na ceny kupujesz z esc

Gigabyte MA74GMT-S2

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=32073

Nowszy chipset, mniej grzejący się, nieco lepsza zint grafika (złącze DVI), reszta ok.

tam jest karta w miarę geforce 7025, nie wszystko na raz najpierw te rzeczy podstawowe potem karta grafiki, 2gb ram narazie starczy :slight_smile: i oleje 775 i agp

Jeszcze myślę nad tym zasilaczem. Dałem fractala bo jest tańszy od fortrona a na obecną konfigurację na pewno by wystarczył. Tylko czy nie lepiej dołożyć do fortrona ghn 460W? Tak na przyszłość gdyby była dołożona jakaś grafika lepsza?

W GA jest nieco lepsza grafika, jak nie masz dobrze wentylowanej obudowy to chipset na pewno będzie gorący, na jednej z płyt gł którą mam w domu od wokół mostka północnego nForce bez chłodzenia zaczęła odskakiwać farba.

336W na +12V wystarczy dla większości kompów, dobre grafiki strasznie wiele nie pobierają np HD6850 max 80W, jak będzie zestaw poniżej 1000 zł to raczej się nie zapowiada że do kompa trafi GTX580, pewnie będzie HD5770 który pobiera max 60W, Fractale są lepiej wykonane od Fortrona, gwar jest na 3 lata i ma lepsze okablowanie, więcej SATA, EPS i kable są dłuższe.

Nie twierdzę, że wiem lepiej, bo sam nie mierzyłem, ale np. na benchmarku podają maksymalny pobór 127W dla 6850 i 108W dla 5770 i to bardziej wiarygodne niż jedyne 80 i 60… Ale jak mówię, sam nie mierzyłem.

Dzięki Tobi, tego nie wiedziałem. Miesiąc temu przesiadłem się z AGP dopiero :slight_smile: Czyli mój zasilacz do CrossFire wystarczy spokojnie, a na Cafe Komputery w Allegro były wątpliwości :frowning:

To jest TDP czyli moc którą karta może pobrać w wyjątkowych warunkach, można powiedzieć laboratoryjnych, realnie pobierają mniej, bo w domu takich sytuacji nie odtworzysz, jak by tyle pobierały to chłodzenia musiały by być 2-3x większe.