Karta graficzna i touchpad w laptopie

Witam serdecznie, na wstepie przerpaszam za brak polskich znakow, pisze z uk z pracy i nie mam mozliwosci zmienic ustawien.

Mamy w firmie laptopa, ktory po ok 1 roku dzialania zaczal sie dziwnie zachowywac. Po starcie systemu jest domyslna najnizsza rozdzielaczosc 1027x768 przy ekranie widescreen oraz nie dziala touchpad. Po restarcie lub dwoch wszystko wraca do normy. Probowalem aktualizowac sterowniki, odinstalowac, przeinstalowac. Sciagnalem program do detekcji sprzetu ktory sam zainstalowal odpowiednie sterowniki. Nie wiem co mam wiecej zrobic. Najgorsze jest to ze ciezko stwierdzic co jest grane. Wywalilem niemal wszystko niepotrzebnego z autostartu i z procesow. Jak laptop sie uruchamia z problemem to w device manager widnieja wykszykniki przy display adapter i mice and oter pointing devices.

w zakladce device status jest informacja “windows cannot initalize the device driver for this hardware (code 37)”

problem dzieje sie tylko z tymi dwoma urzadzeniami:

Mobile Inter® 4 Series Express Chipset Family

ELAN PS/2 Port Smart-Pad

system to windows 7 32bit home

A typ laptopa to ?

A wyjmij całkiem baterię i zobacz teraz lub możliwe, że się przegrzewa i serwis.

czesc, dziekuje za odpowiedz. Raczej nie sadze zeby sie przegrzewal bo np problem wystepuje nieraz juz po pierwszym uruchomieniu a niekiedy po 19 restarcie (testowalem po zmianie sterownikow). Laptop jest w miejsciu gdzie raczej cieplo nie jest i z dala o jakichs grzejnikow.

Moglbys dokladnie wytlumaczyc o co chodzi z ta bateria? Wyjac ja podczas pracy laptopa, testowac bez, tylko na kablu zasilajacym?

Laptop to Asus X5DIJ kupiony z vista i upgrade do win 7

Brayan , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Popraw błędy i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Więcej uwagi zwracać nie będę. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

czesc, zmienilem temat, mam nadzieje ze tak Ci bardziej odpowiada. Prosze nie dyskryminuj ludzi z UK wzgledem pisowni :slight_smile:

Pozdrawiam.

Wyjmij całkiem baterię z niego i zobacz co się dzieje jak pracujesz na samym zasilaczu lub zapytaj w serwisie lapa lub daj go do serwisu.

Dziekuje za odpowiedz, testowalem Twoj pomysl i wydaje sie dzialac, zrobilem:

15 restartow

8 on/off

1 log off/log on

i nie bylo ani razu w/w problemu przy odlaczonej baterii. Jak myslisz, czy to bateria jest wadliwa i wymienienie jej na nowa pomoze czy to moze byc cos innego?