Karta graficzna, która mi zniknęła!

Ostatnio miałem problem z partycjami :!: Lecz teraz już z system wszystko w porządku, jednak nie dokońca… kilka urządzeń Windows mi nie instaluje. Ale najgorsze w tym wszytskim jest to, że wogole nie widzi KARTY GRAFICZNEJ :!: :!: :-(. Co mam zrobić, przecież wcześniej karta była przez nie go widziana, stało się to dopiero po reinstalce sytemu :frowning: !!

P.S nie zainstalował również urządzeń:

  1. Kontroler magistrali zarządzania systemem

  2. Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)

  3. Kontroler wideo

  4. Kotroler wideo (VGA)

Kontroler wideo to właśnie karta graficzna, gdyby nie była zainstalowana to byś miał obraz w 16 kolorach

Nie w XP…

Co do tematu, to jeśli masz płytę główną na chipie VIA, to spróbuj zainstalować jeszcze raz pakiet 4in1. Jeśli nForce, to oczywiście odpowiednio do niego.

To gdzie mohę znaleźć sterowniki do Radeona 9600 :?: :?: :?:

Zacznij od 4in1/nVidia a dopiero udaj się po sterowniki na http://www.ati.com :idea:

TU :!:

Zapomniales o takim cudenku jak http://www.google.pl :?:

Mógłbyś jaśniej :?:

Ja mam płytkę z takimi rzeczami np. karta muzyczną :!: ale do radeoona chyba tam nic nie ma :frowning:

Jaką masz płytę główną?

Nie wiem… :oops: gdzie to można sprawdzić :?: :?:

Trzymajcie mnie… :shock: Ostatnio Sebastian Szaniawski załozył taki ciekawy topic, gdzie dodaje programy, którego m.in. wg niego byłyby ogółowi pomocne w różnych sprawach. Wśród nich jest Everest HOME… Czyli to what You need:wink:

Zainstaluj program AIDA32, jest w nim wszystko opisane

a nie można tego sprawdzić np. w Menedżerze urządzeń bez pobierania porgramów :?: :?:

Płyty głównej chyba nie. Jak nie chcesz nic instalować to rozkręć obudowę i na płycie jest napisane jaka to

Nazwy samej płyty tam nie znajdziesz, ale w sumie po nazwach niektórych urządzeń systemowych da się rozpoznać na jakim chipie jest płyta - a oto tutaj chodzi.

Ale ja i tak już idę spać :stuck_out_tongue: Za 9h mam pracę klasową z ‘Anglika’ :smiley: Ew. dopiero za kilkanaście godzin będę mógł pomóc.

Good luck :smiley:

Yeah… Thank You very much… That will be helpful :smiley:

Sterowniki do karty graficznej znalazłem na najnowszym krązku z Komputer Świat Ekspert :D…

Teraz mam inny problem. Jak skonfogurować tą kartę, abym mógł oglądać obraz również na telewizorze. Mam już kabelek… i nawet są jakieś szare fale na ekrania TV. Ale jak należy skonfogurować w kompie karte graf. :?: :?:

PRawoklik mysz na pulpit/właściwości/ustawienia/zaawansowane/ I tam włącz klonwoanie. Przyda się też TV-TOOL.

Znalazłem dziwną rzecz :-(. W zawansowanych jak daje na zakladke ekran to jest tam przekreslony telewizorek i inne sprzety ktore mozna podlaczyc do karty. Nie jest przekreslony jedynie monitor !!

Udało mi się to zrobić… :idea:

Jest już monitor i TV włączone…

Jednka nadal nie ma obrazu :!: :!:

Co moge jeszce zrobić :?: :?: