Karta graficzna, która mi zniknęła!

(system) #1

Ostatnio miałem problem z partycjami :!: Lecz teraz już z system wszystko w porządku, jednak nie dokońca.. kilka urządzeń Windows mi nie instaluje. Ale najgorsze w tym wszytskim jest to, że wogole nie widzi KARTY GRAFICZNEJ :!: :!: :-(. Co mam zrobić, przecież wcześniej karta była przez nie go widziana, stało się to dopiero po reinstalce sytemu :frowning: !!

P.S nie zainstalował również urządzeń:

1. Kontroler magistrali zarządzania systemem

2. Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)

3. Kontroler wideo

4. Kotroler wideo (VGA)

(system) #2

Kontroler wideo to właśnie karta graficzna, gdyby nie była zainstalowana to byś miał obraz w 16 kolorach

(system) #3

Nie w XP...

Co do tematu, to jeśli masz płytę główną na chipie VIA, to spróbuj zainstalować jeszcze raz pakiet 4in1. Jeśli nForce, to oczywiście odpowiednio do niego.

(system) #4

To gdzie mohę znaleźć sterowniki do Radeona 9600 :?: :?: :?:

(system) #5

Zacznij od 4in1/nVidia a dopiero udaj się po sterowniki na http://www.ati.com :idea:

(Ks Kamilp Nr 8) #6

TU :!:

Zapomniales o takim cudenku jak http://www.google.pl :?:

(system) #7

Mógłbyś jaśniej :?:

Ja mam płytkę z takimi rzeczami np. karta muzyczną :!: ale do radeoona chyba tam nic nie ma :frowning:

(system) #8

Jaką masz płytę główną?

(system) #9

Nie wiem... :oops: gdzie to można sprawdzić :?: :?:

(system) #10

Trzymajcie mnie... :shock: Ostatnio Sebastian Szaniawski załozył taki ciekawy topic, gdzie dodaje programy, którego m.in. wg niego byłyby ogółowi pomocne w różnych sprawach. Wśród nich jest Everest HOME... Czyli to what You need... :wink:

(system) #11

Zainstaluj program AIDA32, jest w nim wszystko opisane

(system) #12

a nie można tego sprawdzić np. w Menedżerze urządzeń bez pobierania porgramów :?: :?:

(system) #13

Płyty głównej chyba nie. Jak nie chcesz nic instalować to rozkręć obudowę i na płycie jest napisane jaka to

(system) #14

Nazwy samej płyty tam nie znajdziesz, ale w sumie po nazwach niektórych urządzeń systemowych da się rozpoznać na jakim chipie jest płyta - a oto tutaj chodzi.

Ale ja i tak już idę spać :stuck_out_tongue: Za 9h mam pracę klasową z 'Anglika' :smiley: Ew. dopiero za kilkanaście godzin będę mógł pomóc.

(Asterisk) #15

Good luck :smiley:

(system) #16

Yeah... Thank You very much... That will be helpful :smiley:

(system) #17

Sterowniki do karty graficznej znalazłem na najnowszym krązku z Komputer Świat Ekspert :D...

Teraz mam inny problem. Jak skonfogurować tą kartę, abym mógł oglądać obraz również na telewizorze. Mam już kabelek... i nawet są jakieś szare fale na ekrania TV. Ale jak należy skonfogurować w kompie karte graf. :?: :?:

(boczi) #18

PRawoklik mysz na pulpit/właściwości/ustawienia/zaawansowane/ I tam włącz klonwoanie. Przyda się też TV-TOOL.

(system) #19

Znalazłem dziwną rzecz :-(. W zawansowanych jak daje na zakladke ekran to jest tam przekreslony telewizorek i inne sprzety ktore mozna podlaczyc do karty. Nie jest przekreslony jedynie monitor !!

(system) #20

Udało mi się to zrobić... :idea:

Jest już monitor i TV włączone...

Jednka nadal nie ma obrazu :!: :!:

Co moge jeszce zrobić :?: :?: