Karta graficzna, która nie będzie ograniczana przez procesor

Witam :wink: Zmieniłem monitor z 16/18" (nie pamiętam dokładnie) na 24" i teraz przy rozdzielczości 1920x1080 mam problemy z grami. Gra w mniejszych rozdzielczościach nie wchodzi w grę, więc wydaje mi się że najrozsądniej byłoby wymienić kartę graficzną. Oto mój komputer:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+

Płyta główna: Gigabyte GA-M56S-S3

Pamięć RAM: 3 Gb DDR2

Obecna grafika: ATi Radeon HD 2600 XT 256 Mb

I na koniec pytanko - czy bardzo polepsza jakość kabel HDMI przy komputerze? Kupiłem do TV, lecz nie mam dekodera HD, więc myślałem nad podłączeniem do PC. Lecz w PC też nie mam takiego wejścia.

Względem DVI? Tylko jeżeli jest to audiofilski kabel z czystego irydu.

Do jakiej kwoty poszukujesz karty?

Jaki posiadasz zasilacz (marka, model, moc [W])?

Marka zasilacza nieznana (tylko naklejka YAMO), moc to chyba 400W. Komputer to zestaw z YAMO, więc jak to w zestawach zasilacz do dupy.

Cena? Sam nie wiem, nie orientuję się. Chciałbym na tym kompie na 1920x1080 pociągnąć GTA IV na domyślnych ustawieniach graficznych.

GTA IV lubi czterordzeniowe cpu.

Za 270zł możesz dostać 6670 GDDR5, który wystarczy do pogrania na niskich detalach w 1920x1080, o ile procesor pozwoli bo niektóre nowsze gry działają znacznie lepiej na czterech rdzeniach.

Od 330zł można dostać 7750 który jest już dość wydajną kartą, tak jak poprzednio problemem może okazać się wydajność procesora.

Podane karty są energooszczędne, ale jeżeli zasilacz jest wyjątkowo kiepski może mieć problem nawet z nimi, koszt wymiany na coś o porządnego to ok. 130zł

Polecam: Aerocool, Chieftec lub Corsair

6670 GDDR5? Na pewno procesor wykorzysta większą część potencjału tej karty? Jaki porządny zasilacz do 130 zł? :stuck_out_tongue:

W ogóle opłaca się remontować tego PC’ta, czy raczej sprzedać i złożyć coś nowego? Za ile bym tego PC’ta sprzedał?

To zależy od bardzo wielu czynników, każda gra obciąża cpu w różnym stopniu.

Bardziej się opłaca składać nowy, ale za tego wiele nie dostaniesz, podejrzewam że max ok. 300zł.

Moglibyście mi coś złożyć? Samego PC’ta, do nie wiem jakiej kwoty (nie orientuję się). Takiego by na średnich ustawieniach i rozdzielczości 1920x1080 pociągnął AC III oraz GTA IV.

Myślę, że radeon HD7770 wystarczy, patrząc po testach oraz niektórych filmikach

Więc takie coś + obudowa http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … 3?page=0,3

Najwyżej dołożyć do lepszego procka http://www.morele.net/procesor-intel-co … 20-514268/