Karta graficzna Matrox p69-mdde256lauf - nie działa (pikający POST)


(Piotrtarnawski) #1

Witam mam mały problem, otóż po podłączeniu karty graficznej (matrox p69-mdde256lauf) post bios-u (AMI) wydaje dziwne odgłosy, a mianowicie 2 krótkie piknięcia, 8 piknięć, chwila przerwy i 1 piknięcie co to oznacza ?? :wink:


(Veers) #2

Jak nietrudno się domyślić - POST wskazuje na problem z kartą grafiki.


(Piotrtarnawski) #3

To znaczy, że nie da się nic z nią zrobić ?


(Veers) #4

To znaczy, że albo ją źle wsadziłeś, albo występuje konflikt (np. z kartą zintegrowaną), albo karta jest uszkodzona, albo slot PCI-e jest uszkodzony, albo .... no mogę tak jeszcze długo :mrgreen:


(Piotrtarnawski) #5

Spoko  :-D  Z tego, co wymieniłeś to raczej dobrze wsadziłem :mrgreen:, slot moim zdaniem jest ok, bo wcześniej inne karty śmigały :slight_smile:


(Veers) #6

Jaką masz płytę główną ?


(Piotrtarnawski) #7

Mam ogólnie starego peceta :stuck_out_tongue: płyta to ASRock 939N68PV-GLAN :wink:


(Veers) #8

BIOS masz zaktualizowany ? Zintegrowaną grafikę wyłączyłeś w BIOSie ?


(Piotrtarnawski) #9

BIOS'u nigdy nie aktualizowałem :mrgreen: a o tym drugim nie pomyślałem :stuck_out_tongue:


(Veers) #10

W wersji 1.20 poprawili coś z obsługą NV8800GT - więc być może .... ale zacznij od wyłączenia grafiki zintegrowanej. Matroxy potrafią zgłupieć przy włączonej grafice zintegrowanej.


(Piotrtarnawski) #11

Wyłączyłem, nic nie dało :frowning:


(Veers) #12

No to zakładając że karta jest sprawna - zobacz czy aktualizacja BIOSu pomoże.


(Piotrtarnawski) #13

Tzn. nie znalazłem w BIOS'ie dokładnie czegoś takiego jak wyłączanie grafiki zintegrowanej, tylko znalazłem zakładkę, w której było do wyboru PCI-e, PCI i chyba zintegrowana  to wybrałem, PCI-e  :slight_smile:


#14

 

Piterr_97, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(Piotrtarnawski) #15

Jeszcze jedno :slight_smile: którą wersję pobrać :mrgreen: ? http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/939N68PV-GLAN/index.pl.asp?cat=Download&os=BIOS


(Veers) #16

Wygląda na to, że faktycznie BIOS umożliwia jedynie wybór kolejności inicjacji karty graficznej. Tak więc pytanie pomocnicze: czy jakakolwiek inna karta PCI-e działa(ła) z twoją płytą ?

Co do aktualizacji - gwarancji nikt ci nie da. Niemniej przy zachowaniu podstawowych zasad - nie powinno stać się nic co by uśmierciło płytę główną. Jeżeli nie czujesz się na siłach - zleć to komuś kto już to robił. Tak czy siak - od jakiegoś czasu polecam by ludzie robili sobie zdjęcia ustawień poszczególnych sekcji BIOSu - w razie czego łatwo porównać ustawienia.

 

Wybierz najnowszą - czyli 1.30 (Windows)


(Piotrtarnawski) #17

Tak, dzałały nawet dwie :wink: chyba spróbuję zaktualizować BIOS, tylko nie wiem, którą wersję, tą pod DOS czy Windows ? :slight_smile:


(Veers) #18

Jak masz Windows - to wersję Windows, a jak nie ..... :wink:


(Piotrtarnawski) #19

Dobra biorę się za tą aktualizację, a wcześniej zrobię sobie zdjęcia jak pisałeś :wink: Dowiedziałem się od kumpla, który mi ją dał, że jest niby sprawna :slight_smile:


(Veers) #20

Hmmm - jak słyszę "niby sprawna" to od razu nabieram podejrzeń....