Karta graficzna na teraz i na później.[1000zł]

Witam jako iż dzisiaj pożegnałem się ostatecznie z moją wysłużoną Amd Radeon HD7800 series Rozglądam się za czymś nowym myślałem o takich cudach:

(Budżet na kartę to 1000zł MAX)

GTX 1050 Ti OC
https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-2x-dvi-d-hdmi-dp-box-strix-gtx1050ti-o4g-gaming-975429/
RX 470
https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-rx-470-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-strix-rx470-o4g-gaming-974759/

 

W testach dobrze wychodzą 470 bije trochę 1050 no ale cóż cena… Mam zamiar włożyć to tutaj:

http://www.morele.net/inventory/info/d2swsG/

Proszę dajcie znać co o tym myślicie. I tak wiem procesor ssie i ma żałosny socket i w ogóle najlepiej wszystko wywalić i zbudować inaczej już to przerabiałem ale nie mam funduszy na tą chwile na całkowitą zmianę kompa tylko potrzebuje karty graficznej która będzie w miarę dobra do tej budy i do następnych.

Siema,

co się stało?

 

chłodzenie super, ale przepłacone względem wydajności. Karta do normalnej obudowy, nie potrzebuje aż tak dobrej konstrukcji. Zotac GeForce GTX 1050 Ti Mini z morele (rejestrując na stronie producenta 5 lat gwarancji) lub dopłata ~40 zł do jakiegoś dwuwentylatorowca, żeby mieć tryb półpasywny.

 

Natomiast Strix na Polarisach sobie dobrze nie radzi. Jeżeli już, to bierze się najtańszą obecnie konstrukcję tj. Gigabyte za jakieś 900 zł. Mimo iż RX470 ma świetny stosunek wydajności do ceny, to z tym procesorem się może kiepsko parować. Nie jestem zwolennikiem straszenia narzutem, aczkolwiek tu może mieć realny wpływ na stabilność rozgrywki. 

 

470 jest znacznie wydajniejsza. Nie trochę. 

 

Ja widzę tutaj dwie opcje zakładając, że procesor niedługo wymienisz.

  1. Powiększasz ciut budżet i bierzesz 1060 3GB. Z tańszych: MSI Armor lub Zotac AMP (myk z gwarancją jw.).

  2. Używany GTX970 z gwarancją do 800 zł.

 

 

 

Trzymaj temat jak moja karta umarła dzisiaj. Komputer był składany 4 lata temu byłem całkowicie zielony i kupiłem to co mi podstawili pod nos.
To tak po 1 nic używanego kupić nie kupie. Po 2 To te 50 zł może być dopłaty ale jakoś żadnych nie widzę opinii na temat tych kart mało osób je kupuje gorsze są? Różnią się znacząco od RX470? bo chcę kupić RX470 a nie jakiegoś konia który będzie tylko krępowany w słabej budzie. A przy dobrych wiatrach procesor płytę, ram i zasilacz wymienię najszybciej od 2 do 5 miesięcy. Dlatego jeśli nie ma potrzeby to wole kupić coś słabszego ale pewnego niż “niby” lepszego i niepewnego.

970 to wydajność pi raz drzwi RX470. Jeżeli byś dorwał z długą gwarancją np. 1,5 roku do 2 lat do 800 zł, to dlaczego nie? Raczej w tej cenie będziesz miał też lepsze chłodzenie od najtańszych konstrukcji Radeona. Powtarzam. Procesor słaby i narzut sterownika od AMD może robić różnicę.

 

Są szybsze. Niestety kiepsko wycenione w stosunku do konkurencji. Na - wpierw MSI, później Gigabyte - były niezłe promocje: myszka gratis, niska cena, kod na Hitmana (ciągle dostępny w komputroniku), cashback z retailmenot. Dlatego RX470 cieszył i jeszcze cieszy się taką popularnością. Czasem trzeba było pobawić się krzywą, zrobić undervolting, ale większość kupujących jest zadowolona. Natomiast 1060 ma mało VRAM. 3GB to nieporozumienie IMO. Szczególnie w tej cenie. Szczególnie w 2016/2017 roku. Szczególnie gdy konkurencja daje więcej i taniej. Aczkolwiek to jest problem naszego rynku. Na zachodzie te karty są ciut lepiej wyceniane. GTXom trzeba oddać, że mają niższy pobór prądu i jak wspomniałem: ogólnie są szybsze oraz mają niższy narzut. Jeżeli dasz radę się przemęczyć te parę miesięcy do modernizacji, to bierz RXa. 

 

Stać Cię? Dołóż do RX480 8GB MSI Gaming lub 1060 6GB Jetstream.

Na prawdę jakbym miał większy budżet to był bym dał nawet 10.000zł no ale żyje w Polsce i jest to mało realne a taki wydatek znienacka 1000zł to tez nie jest mało. Dobrze czyli postanowione RX470 na ten moment karta średnia na wysokich pociągnie ale z lepszym procesorem, nie szkodzi. Jeszcze jedno pytanie zasilacz wytrzyma? Rekomendowana moc to 500W, zasilacz mam 530W

https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

?? Plus jaka gwarancja na to ma być dopłata 150zł na 4 lata i ubezpieczenie?

W dobrej cenie masz też ASUS Radeon RX 480 Dual OC 4GB GDDR5 - 49 zł ponad budżet - warty rozpatrzenia

http://inspiracje.x-kom.pl/wyprzedaz?s=&cat[]=99&pricef=&pricet=&sort=price_asc

Nie potrzebuję niczego innego decyzja padła na RX470, w OC się nie będę bawić jak jak będę chciał coś mocniejszego od RX470 to kupie sobie 1080.
Muszę dzisiaj zamówić kartę więc ostatnie pytanie czy zasilacz 530W wystarczy do RX470???

Masz dobry zasilacz. Poradzi sobie nawet ze znacznie wydajniejszym zestawem.

O co pytasz, o dodatkową sklepową gwarancję? Ja bym od nich żadnej nie brał. Mówisz, że kasy nie masz, a chcesz dopłacać 150 zł za ubezpieczenie :E

Ok. Dzięki! Karta zamówiona, niby jutro ma przyjść? :open_mouth: ale to się zobaczy. Dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile:
 

Brałeś tego Asusa RX 470? Ludzie na niego narzekają, bo limity zużycia energii i lubi zbijać taktowania.

Na zaś jakby ktoś miał podobny problem to mogę polecić MSI RX 470 w wersji 4 GB. Mam tę kartę. Jest cicha, chłodna i sprawnie działa, a niewiele droższa od Asusa. W dobrej cenie jest ostatnio RX 470 od Gigabyte, bo wersja 4 GB kosztuje 899 zł. Niestety nie wiem jak sobie radzi, ale RX 480 od Gigabyte jest bardzo ciepły.

Kartę napisałem już, że zamówiłem a co do jakiegoś tam zużycia to polecają robić UnderVolting i jakiś target temp coś tego nie doczytałem ale jak karta przyjdzie to się tym zainteresuje.

Chciałem tylko wiedzieć czy konkretnie tego Asusa zamówiłeś czy innego producenta. 

Dokładnie tego. A w podkręcanie się bawić nie będę.

Ale undervolting postaraj się zrobić, bo warto. 

Co do pokręcania. W ASUS GPU Tweak wystarczy kliknąć OC mode i już. Może przy ręcznym da się więcej wycisnąć, ale zawsze jakiś zysk będzie bez potrzeby grzebania.