Karta graficzna nForce 630a nie wysyła sygnału

Witam, kilka razy mi pomogliście więc mam nadzieję że i teraz się uda.

Więc, mam problem w komputerze oddanym w moje ręce w celu zainstalowania nowego systemu, i: włączając komputer na złączu karty zintegrowanej obrazik jest, a przez kartę graficzną - nie. Nie sądzę żeby była uszkodzona, jej aktywne chłodzenie działa, więc i energię dostaje. Może jednak coś mogło się uszkodzić. próbowałem przez złącze VGA oraz DVI, bez skutku, monitor zachowuje się jakby komputer nie był włączony.

sprzęt: AMD Athlon II x2 250, GeForce 7025/nForce 630a (? ccleaner pokazuje taką łamaną nazwę. Tylko jego udało mi się uruchomić, ponieważ na systemie jest złośliwy wirusik, z którym musimy się ścigać żeby nam wszystkiego nie zamknął itp.) Będę wdzięczny za wszelką pomoc

A ta zewnętrzna karta to jaki model? Jaki zasilacz? Sprawdzałeś kartę w swoim komputerze?

Sprawdź kondensatory na karcie czy nie powybuchały i o ile potrzebuje to czy ma podpięte dodatkowe zasilanie.

martindanlos , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Kondensatory wyglądają w porządku, karta nie ma złącza na dodatkowe zasilanie. Model - nie mam zielonego pojęcia. Nie ma symbolu ani na karcie, ani na płycie ze sterami. w ccleanerze napisane jest tylko “GeForce 7025/nForce 630a” a everesta nie da się zainstalować przez wirusa. niestety nie mogę sprawdzić karty u siebie - mam złącze AGP. Zasilacz: Modecom Premium 400

W BIOS może być opcja nazwana z użyciem określenia “PEG”. Na mojej płycie jest tak, że mogę sobie wybrać “na sztywno”, której karty graficznej ma używać komputer - PEG (czyli PCI-Express), PCI, czy zintegrowana.

Może masz coś podobnego u siebie?

Polecam pozbyć się wirusów używając zintegrowanej (dział Bezpieczeństwo), dopiero potem kombinować dalej :wink: