Karta graficzna nie może zostać wykryta w sytemie

Witam

Zauważyłem, że od pewnego czasu gry na moim kompie chodzą gorzej. Myślałem, że to kwestia formata. Na święta dostałem Call of duty BO i BO 2.

Mój komp spełnia wymagania tych gier spokojnie, ale BO 2 się w ogóle nie uruchamia a BO tak tnie na niskich detalach, że ledwo się grać da jakoś. Chciałem pobrać stery do mojej Nvidii Ge Force GT540M i przy instalacji okazało się że coś jest nie tal. Postanowiłem wejść do panelu sterowania Nvidia. A tu okazało się że karty nie wykrywa w systemie. I gry cały czas chodziły na zintegrowanym Intelu. Co się z nią stało? W managerze urządzeń też wykrywa mi tylko Intela.

Mam laptopa Acer Aspire 5830TG

Cześć

Przeinstalowałeś system czy nie? Jeżeli tak czy zainstalowałeś wszystkie niezbędne sterowniki?

Do formata nie doszło :smiley: nie potrafię za bardzo

Chodzi o to że nie wiem co jest z tą drugą kartą graficzną ponieważ nigdzie jej nie widzę? :expressionless:

Notebook kupowany z systemem? Robiłeś recovery czy ktoś instalował Ci system? Pokaż screen z Menadżera Urżadzeń (PPM na Komputer -> Zarządzaj -> z menu po lewej stronie wybierz Menadżer Urządzeń).

Cześć

Sprawdzałeś czy karta NVIDII jest wykrywana w BIOSie?

Próbowałeś przeinstalować sterowniki do karty graficznej NVIDIA?

Mogę sprawdzić. Tylko nie wiem jak uruchomić ustwaienia BIOS’a jak coś mam Acera Win 7

MrBarstok ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Przepraszam :slight_smile: taki może być?

Cześć

W laptopach Acer aby wejść do BIOSu trzeba chyba wciśnąć klawisz F2. Jeżeli nie zadziała sprawdź na erkanie startowym jaki klawisz odpowiada za wejście do BIOSu.

Czy możesz odnieść się do pytań McDracullo?

Tak kupiłem go z systemem. Nie moge dać screena bo coś mi nie działa PrtScSysRq w skrócie :smiley:

W Win 7 masz narzędzie wycinania (wycinek). Masz jakieś nieznane urządzenia w menadżerze urządzeń (wykrzykniki, znaki zapytania)?

ok mam

Tu masz sterowniki do swojego laptopa http://support.acer.com/product/default.aspx?modelId=3638

Zainstaluj najpierw sterowniki VGA Driver Intel później VGA Driver NVIDIA.

Zainstaluj jeszcze sterowniki do Card Reader Driver Realtek.

Czy jeszcze przy jakimś urządzeniu są wykrzykniki?

Już wcześniej zainstalowałem dwa jeszcze tylko ten do Nvidii. Miałem wykrzyknik przy intelu ale już naprawiłem to.

Dodane 09.01.2013 (Śr) 21:39

Tak, jest problem z Realtek PCIE CardReader

System Windows nie może zainicjować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. (Kod 37)